Річний звіт за 2013 рік
Примітки до фінансової звітності, складеної відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності
Примiтки до фiнансової звiтностi, складеної вiдповiдно до мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi
Загальнi положення
1. Опис дiяльностi
Публiчне акцiонерне товариство "Завод iм. Фрунзе" (далi - ВАТ "Завод iм. Фрунзе", Товариство) зареєстроване 03.12.1991р. Виконавчим комiтетом Харкiвської Мiської Ради, номер запису про включення вiдомостей про юридичну особу до ЄДР: 1 480 120 0000 011417.
ВАТ "Завод iм. Фрунзе" засновано у вiдповiдностi з Указом Президента України "Про корпоратизацiю пiдприємств" вiд 15.06.1993 №210/93 i рiшенням Мiнмашпрому України вiд 14.09.1994 № 1246 шляхом перетворення державного пiдприємства - Харкiвський завод iм. Фрунзе у вiдкрите акцiонерне товариство.
ПАТ "Завод iм. Фрунзе" здiйснює такi основнi види дiяльностi, як:
- виробництво iнших машин та устаткування для сiльського господарства;
- виготовлення iнших готових металевих виробiв;
- роздрiбну торгiвлю автомобiлями;
- технiчне обслуговування та ремонт автомобiлiв.
2.1 Основа складання звiтностi
За всi звiтнi перiоди, завершуючи роком, що закiнчився 31 грудня 2011 р., пiдприємство складало фiнансову звiтнiсть вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку ("П(с)БО"). З 1 сiчня 2012 року Товариство перейшла на МСФЗ. Змiна концептуальної основи складання фiнансової звiтностi з П(с)БО на МСФЗ було проведено вiдповiдно до вимог змiн, внесених до Закону "Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi", якi набули чинностi 1 сiчня 2012 року. Форми фiнансових звiтiв, а саме баланс (ф.1), звiт про фiнансовi результати (ф.2), звiт про рух грошових коштiв (ф.3), та звiт про власний капiтал (ф.4), було затверджено Мiнiстерством фiнансiв України та є обов'язковими для використання. За 2013 рiк звiтнiсть складена за вимогами МСФО та має порiвнянi данi за звiтнiстю 2012року, тому вiдповiдає критерiям МСФО
Ця вже повна фiнансова звiтнiсть складена на основi МСФО Фiнансова звiтнiсть надана у тисячах українських гривень, якщо не вказано iнше. Ця фiнансова звiтнiсть пiдготовлена на основi iсторичної собiвартостi, за винятком оцiнки за справедливою вартiстю основних засобiв на дату першого застосування МСФЗ у вiдповiдностi до МСФЗ 1 " Перше застосування мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi" та МСФО 16 " Основнi засоби", а також iнвестицiйної нерухомостi, яка вiдображається за справедливою вартiстю у вiдповiдностi до МСБО 40 " Iнвестицiйна нерухомiсть"
Фiнансова звiтнiсть за мiжнародними стандартами фiнансової звiтностi складається на основi бухгалтерських записiв згiдно українського законодавства шляхом трансформацiї з внесенням коригувань, проведенням перекласифiкацiї статей з метою достовiрного представлення iнформацiї згiдно вимог МСФЗ.
Функцiональною валютою пiдприємства є українська гривня, яка є нацiональною валютою України, щонайкраще вiдображає економiчну сутнiсть бiльшостi операцiй, якi проводяться пiдприємством i пов'язаних з ними обставинами, впливаючи на її дiяльнiсть. Всi коригуючi проводки за попереднi перiоди та виправлення помилок були зробленi за рахунок статтi "Нерозподiлений прибуток ( непокритий збиток)" Фiнансова звiтнiсть представлена у гривнях ("грн."), всi суми округленi до найближчої тисячi, якщо не зазначено iнше.
Заява про вiдповiднiсть
Ця повна фiнансова звiтнiсть складена пiсля того, як пiдприємство склало свiй перший попереднiй пакет фiнансової звiтностi за рiк, що закiнчується 31 грудня 2012 року. У цiй попереднiй фiнансовiй звiтностi не подано усiєї порiвняльної iнформацiї, як цього вимагають Мiжнароднi стандарти фiнансової звiтностi ("МСФЗ").
Як пiдприємство, що вперше застосовує МСФЗ, Товариство застосовує МСФЗ 1 "Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi" та обрала рiк, що закiнчується 31 грудня 2012 р., першим роком прийняття МСФЗ, опублiкованих Радою з Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку ("РМСБО"), та iнтерпретацiй, опублiкованих Комiтетом з тлумачення мiжнародної фiнансової звiтностi ("КТМФЗ") РМСБО, та iнтерпретацiй Постiйного комiтету з iнтерпретацiй ("ПКI"), затверджених Комiтетом з мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку ("КМСБО"), що залишаються чинними. Пiдприємство використовує винятково МСФЗ, якi опублiкованi на офiцiйному веб-сайтi Мiнiстерства фiнансiв України.
Цi принципи облiкової полiтики вiдповiдають кожному МСФЗ, що дiє на звiтну дату першої повної фiнансової звiтностi, складеної згiдно з МСФЗ, тобто, на 31 грудня 2013 року.
Вiдповiдно до вимоги МСФЗ 1, попередня фiнансова звiтнiсть згiдно з МСФЗ є остаточною тiльки пiсля пiдготовки першого повного пакету фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ. Пiд час складання попередньої фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ керiвництво повинне застосовувати МСФЗ, що є чинними станом на дату складання такої попередньої фiнансової звiтностi згiдно з МСФЗ, та враховувати Проекти будь-яких МСФЗ, наявнi на зазначену дату. У результатi прийняття нових МСФЗ, якi набудуть чинностi 31 грудня 2013 р. (дата першого повного застосування МСФЗ), залишки на рахунках у попереднiй фiнансовiй звiтностi згiдно з МСФЗ можуть змiнитися, коли пiдприємство пiдготує перший повний пакет фiнансової звiтностi на 31 грудня 2013 року
За звiтний перiод не вiдбувалися дооцiнки i уцiнки основних засобiв.
Були переквалiфiкованi МБП ( рах. 22) - в основнi засоби трансформована оснастка на суму 621,7 тис. грн, решта вартостi МБП була приєднана до матерiалiв.
Таблиця 1.
Основнi засоби
Групи основних засобiв Залишок на початок року Надiйшло за рiк Вибуло за рiк Нараховано амортизацiї за рiк Iншi змiни за рiк Залишок на кiнець року
Первiсна вартiсть Накопичена амортизацiя Первiсна вартiсть Знос Первiсна вартiсть Знос Первiсна вартiсть Накопичена амортизацiя
Будинки, споруди та перед пристої 195557 97491 1499 2176 1899 4926 +7694 202574 100518
Машини та обладнання 73772 31018 10535 1559 453 4855 - 82748 35420
Транспортнi засоби 536 254 41 - - 64 - 577 318
Iнструменти, прилади, Iнвентар 10858 2857 452 230 107 576 - 11080 3326
Разом 297568 132072 12527 3965 2459 10914 621 306751 140527
II.Основнi положення облiкової полiтики
Представлена iндивiдуальна фiнансова звiтнiсть вiдрiзняється вiд фiнансової звiтностi, пiдготовленої вiдповiдно до П(С)БО, оскiльки в нiй вiдображенi деякi коректировки, не проведенi в бухгалтерському облiку пiдприємства, але якi необхiднi для вiдображення її фiнансового стану, результатiв господарської дiяльностi i руху грошових коштiв вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Основнi коректировки стосуються:
1) облiку податку на прибуток;
2) перекласифiкацiї деяких активiв, зобов'язань;
3) представлення iнформацiї щодо виправлення помилок минулих перiодiв.
Застосованi виключення:
Вiдповiдно до МСФЗ 1 пiдприємство прийняло рiшення не оцiнювати об'єкти основних засобiв за справедливою вартiстю на дату переходу на МСФЗ (умовно - первiсна вартiсть). Об'єкти ОС пiдприємство оцiнювало за первiсною вартiстю, яка, на думку пiдприємства, вiдповiдає первiснiй вартостi вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi.
Операцiї в iноземнiй валютi
Облiк операцiй в iноземнiй валютi проводиться вiдповiдно до МСБО 21 "Вплив змiн обмiнних курсiв валют". Для перерахування доходiв, витрат i руху грошових коштiв застосовується валютний курс, визначений НБУ (далi- валютний курс) на дату здiйснення операцiї. Згiдно МСБО 21 статтi доходiв, витрат i руху грошових коштiв пiдлягають перерахуванню за валютним курсом на дату здiйснення операцiй. Операцiї в iноземнiй валютi переводяться у вiдповiднi функцiональнi валюти пiдприємства, за валютними курсами , якi дiяли на дати здiйснення операцiй. Грошовi активи та зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi за станом на звiтну дату, переводяться у функцiональну валюту за валютним курсом, який дiяв на звiтну дату. Негрошовi активи i зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi, якi оцiнюються по справедливiй вартостi, переводяться у функцiональну валюту за валютним курсом, який дiяв на дату визначення вартостi . Курсовi рiзницi, що виникли в результатi переводу в iноземну валюту, вiдображаються в складi прибутку або збиткiв. Негрошовi активи i зобов'язання, вираженi в iноземнiй валютi та вiдображенi за фактичними витратами , переводяться у функцiональну валюту за валютним курсом, який дiяв на дату здiйснення операцiї. З метою формування показникiв фiнансової звiтностi пiдприємства встановлено межу суттєвостi в розмiрi 1 тис. грн.
Кошти i їх еквiваленти
Кошти i їх еквiваленти включають готiвковi грошовi кошти, грошовi кошти на поточних i кореспондуючих рахунках.
Методи визнання i оцiнки основних засобiв.
Власнi активи
Основними засобами товариства визнаються матерiальнi активи, якi використовуються в процесi виробництва або реалiзацiї товарiв, надання послуг, виконання робiт, здачi в оренду iншим особам або для здiйснення адмiнiстративних функцiй, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше одного року i вартiсть яких вище 2500,00 грн.
Не визнаються необоротними активами i враховуються як матерiали : малоцiннi необоротнi активи - необоротнi активи вартiсть яких менше 2500,00 грн., а термiн корисного використання бiльше одного року; спецiальнi iнструменти, малоцiннi та швидкозношуванi предмети i господарський iнвентар вартiстю до 5000,00 грн. i термiн експлуатацiї бiльше 12 мiсяцiв, але не нижче 2500,00 грн.
Оцiнка всiх основних засобiв, придбаних за плату, враховується за первiсною вартiстю, до якої включаються: суми, сплаченi постачальникам активiв i пiдрядникам за виконання робiт i надання послуг, реєстрацiйнi збори, державне мито i аналогiчнi платежi, здiйснюванi у зв'язку iз придбанням (одержанням) прав на об'єкт основних засобiв, витрати по страхуванню ризикiв доставки основних засобiв, витрати на установку, монтаж, налагодження основних засобiв, iншi витрати, безпосередньо пов'язанi з доведенням основних засобiв до стану, у якому вони придатнi для використання iз запланованою метою, витрати на демонтаж обладнання.
Оцiнка основних засобiв отриманих шляхом мiни та безоплатно отриманих визнається за справедливою вартiстю. Первiсна вартiсть основних засобiв, отриманих в обмiн на подiбний об'єкт, дорiвнює амортизованiй вартостi переданого об'єкта основних засобiв, за винятком сум накопиченої амортизацiї, але не вище звичайної цiни об'єкта основних засобiв, отриманого в обмiн. Первiсна вартiсть основних засобiв збiльшується на вартiсть витрат, пов'язаних з полiпшенням об'єкта основних засобiв, яке приводить до збiльшення майбутнiх економiчних вигiд, спочатку очiкуваних
вiд використання об'єкта в сумi, що перевищує 10% сукупної балансової вартостi всiх груп основних засобiв, що пiдлягають амортизацiї, на початок звiтного податкового року. Витрати , здiйсненi для пiдтримки об'єкта основних засобiв у робочому станi i одержання спочатку певної суми майбутнiх економiчних вигiд вiд його використання, включаються до складу витрат у розмiрi, що не перевищує 10% сукупної балансової вартостi всiх груп основних засобiв на початок звiтного року. Термiн корисної експлуатацiї i лiквiдацiйна вартiсть об'єктiв основних засобiв переглядається не рiдше,чим наприкiнцi фiнансового року. Регулярнiсть переоцiнки залежить вiд змiн у справедливiй вартостi основних засобiв. Якщо мають мiсце незначнi коливання справедливої вартостi основних засобiв, то їх переоцiнюють не рiдше одного разу в 3-5 рокiв. Переоцiнка основних засобiв проводиться в мiру необхiдностi, але не частiше 1 разу в рiк, пiсля проведення рiчної iнвентаризацiї або за окремим наказом керiвника пiдприємства. На пiдставi даних комiсiї данi переоцiнки пiдтверджуються незалежним експертом. Уцiнка або дооцiнка до справедливої вартостi проводиться окремо по кожному об'єкту основних засобiв, у випадку якщо його залишкова вартiсть значно ( бiльш нiж на 10%) вiдрiзняється вiд балансової вартостi на дату балансу. До придбання прирiвнюються операцiї по одержанню основних засобiв i нематерiальних активiв при: отриманнi основних засобiв у фiнансовий лiзинг iз наступним включенням їх у вiдповiднi групи основних засобiв, отриманнi в оренду основних засобiв у складi цiлiсного майнового комплексу.
Розглянув доречнiсть застовування будь-якого з виключень, передбачених МСФЗ1, щодо ретроспективного застосування, керiвництво вирiшило застосувати справедливу вартiсть або переоцiнку як доцiльну собiвартiсть основних засобiв. Тобто, пiдприємство здiйснило оцiнку основних засобiв за справедливою вартiстю на дату переходу (31.12.2011) та використовує цю справедливу вартiсть як доцiльну собiвартiсть основних засобiв на цю дату. У подальшому основнi засоби оцiнюються за їх собiвартiстю мiнус будь-яка накопичена амортизацiя та будь-якi накопиченi збитки вiд зменшення корисностi. Сума накопиченої амортизацiї на дату переоцiнки виключається з валової балансової вартостi активу та чистої суми, перерахованої до переоцiненої суми активу. Аналiтичний облiк основних засобiв ведеться по кожному iнвентарному об"єкту, з застосуванням iнвентарних карток, в яких є iнформацiя про первiсну вартiсть, iнвентарнiй номер, знос.
Подальшi витрати. ПАТ "Завод iм.Фрунзе" не визнає в балансовiй вартостi об`єкта основних засобiв витрати на щоденне обслуговування, ремонт та технiчне обслуговування об`єкта. Цi витрати визнаються в прибутку чи збитку, коли вони понесенi. В балансовiй вартостi об`єкта основних засобiв визнаються такi подальшi витрати, якi задовольняють критерiям визнання активу.
Амортизацiя основних засобiв нараховується iз застосуванням прямолiнiйного методу в бухгалтерському облiку i податковому облiку. Облiк амортизованої вартостi необоротних активiв ведеться по кожному з об'єктiв, який входить до складу окремої групи. Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом термiну корисного використання об'єкта, який встановлено наказом при визнаннi цього об'єкта активом, але не менше визначеного п. i 145.1 Податкового Кодексу України. Амортизацiя нараховується з моменту введення в експлуатацiю основних засобiв, з початку мiсяця, наступного за датою введення в експлуатацiю. Амортизацiя не нараховується з початку мiсяця, наступного за мiсяцем вибуття об'єкта з експлуатацiї. Амортизацiя не припиняється на перiод виведення основних засобiв з експлуатацiї (реконструкцiя, модернiзацiя) на пiдставi документiв, що свiдчать про виведення таких основних засобiв з експлуатацiї, за винятком форс- мажорних випадкiв (пожежi, стихiйнi лиха). Термiн корисного використання основних засобiв визначається комiсiєю при введеннi їх в експлуатацiю, з урахуванням очiкуваного термiну використання об'єкта пiдприємством з урахуванням його потужностi або продуктивностi, передбачуваного фiзичного i морального зношування, правових або iнших обмежень за термiнами використання об'єктiв. лiквiдацiйної вартостi. Лiквiдацiйна вартiсть активу- це розрахункова сума, яку товариство отримало б в даний час вiд вибуття активу, за вирахуванням оцiночних витрат на реалiзацiю,якби актив вже був застарiлим i в тому станi, який очiкується в кiнцi термiну його експлуатацiї.Коли товариство має намiр використовувати актив до кiнця його фiзичного iснування,лiквiдацiйна вартiсть такого активу визнається рiвною нулю. Лiквiдацiйна вартiсть i термiни такого активу переглядаються i, при необхiдностi,коригуються на кожну звiтну дату.
Термiни експлуатацiї основних засобiв, рокiв 1 Будiвлi i споруди 15-20 2 Передавальнi пристрої -10 3 Виробничi устаткування -5 4 транспортнi засоби -5 5 Iншi основнi засоби -4
Товариство капiталiзує витрати по позикових коштах,якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкацiйного активу,у складi вартостi такого активу.
3.6.1. Орендованi активи
Оренда (лiзинг), за умовами якої до Пiдприємства переходять практично всi ризики й вигоди, якi виходять iз права власностi, класифiкується як фiнансовий лiзинг. Об'єкти основних засобiв, придбанi в рамках фiнансового лiзингу, вiдображаються у фiнансовiй звiтностi в сумi первiсної (справедливоїї) вартостi за винятком накопиченої амортизацiї та збиткiв вiд знецiнення.
Актив, орендований у рамках фiнансової оренди, i вiдповiдне зобов'язання, враховуються у вiдповiдностi до принципу переваги змiсту над формою. Облiк вiдбувається в такий спосiб:
- На початку оренди актив i вiдповiдне зобов'язання у вiдношеннi майбутнiх орендних платежiв вiдображаються в рiвних сумах.
- Первiснi прямi витрати, пов'язанi з орендною дiяльнiстю, включаються у вартiсть орендованого активу.
- Оренднi платежi складаються з витрат на фiнансування та скорочення непогашеного зобов'язання. Витрати на фiнансування являють собою постiйну перiодичну ставку вiдсотка, що нараховується на залишкове сальдо зобов'язання за кожний перiод протягом термiну оренди.
Згiдно МСФЗ 17 "Оренда": крiм виконання вимог МСФО (IFRS) 7, ведеться облiк об'єктiв операцiйної оренди. Платежi по операцiйнiй орендi (за винятком таких витрат на послуги як страхування) вiдображаються у звiтi про прибутки i збитки як витрати, розподiленi' на рiвномiрнiй або систематичнiй основi, розрахованi вiдповiдно до графiка часу отримання вигiд користувачем.
Малоцiннi необоротнi матерiальнi активи визнаються запасами згiдно МСФЗ 2 "Запаси":, а не основними засобами, i списуються на витрати звiтного перiоду.
Визнання оцiнки капiтальних iнвестицiй. Iнвестицiйна нерухомiсть.
Капiтальними iнвестицiями визнаються витрати на створення та придбання основних засобiв до введення їх в експлуатацiю. Оцiнка капiтальних iнвестицiй здiйснюється по iсторичнiй вартостi i змiнi не пiдлягає. Вибуття капiтальних iнвестицiй здiйснюється при введеннi основних засобiв в експлуатацiю або при продажу. До складу незавершених капiтальних iнвестицiй вiдносяться капiталiзованi аванси у сумi 1182 тис.грн., виданi постачальникам необоротних засобiв за вартiстю фактично понесених витрат, пов' язаних з оплатою.
Таблиця 2. Капiтальнi iнвестицiї
Найменування показника За рiк На кiнець року 123 1 Капiтальне будiвництво 5690 4331 2 Придбання(виготовлення) основних засобiв 10804 - 3 Придбання (виготовлення) iнших необоротних матерiальних активiв - - 4 Придбання (створення) нематерiальних активiв 24 1 5 Придбання (вирощування) довгострокових бiологiчних активiв - - 6 Iншi - - Разом 16518 4332
Iнвестицiйна нерухомiсть - майно (будинки або частини будинкiв), що перебувають у розпорядженнi пiдприємства для отримання доходу вiд оренди.
Критерiї визнання: iснує ймовiрнiсть надходження майбутнiх економiчних вигiд, пов'язаних з iнвестицiйною нерухомiстю, можна вiрогiдно оцiнити вартiсть iнвестицiйної нерухомостi.
Iнвестицiйна нерухомiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть того, що в майбутньому будуть отриманi вiд її використання економiчнi вигоди у виглядi орендних платежiв i збiльшення власного капiталу. Придбана iнвестицiйна нерухомiсть товариством зарахована на баланс за первiсною вартiстю. Одиницею облiку iнвестицiйної нерухомостi є нежитловi офiснi примiщення та виробничi примiщення, розташованi за адресою вул. Молодої Гвардiї 15 та Плеханiвська 126, також по вул. Плеханiвська 57-А. (примiщення автосалону КIА). Первiсна вартiсть iнвестицiйної нерухомостi збiльшується на суму витрат, пов'язанних з її полiпшенням.
Визнання i оцiнка нематерiальних активiв. Облiк нематерiальних активiв ведеться вiдповiдно до МСБО (IAS) 38 "Нематерiальнi активи". Нематерiальними активами визнаються немонетарнi активи, якi не мають матерiальної форми, можуть бути iдентифiкованi, вiдособленi вiд пiдприємства й утримуються пiдприємством з метою використання протягом перiоду бiльш одного року в господарських цiлях або надання в оренду iншим особам. При цьому враховується термiн корисного використання подiбних активiв, передбачено моральне зношування , правовi (договiрнi) або iншi подiбнi обмеження.
Критерiї визнання: ймовiрно, що майбутнi економiчнi вигоди, якi вiдносяться до активу, надiйдуть до пiдприємства, вартiсть активу може бути надiйно вимiрена.Об'єкт основних засобiв або нематерiальний актив (придбаний або отриманий) визнається активом, якщо є iмовiрнiсть одержання майбутнiх економiчних вигод, пов'язаних з його використанням, та його вартiсть може бути достовiрно визначена.
Первiсна вартiсть придбаного нематерiального активу складається з вартостi придбання (з вирахуванням торговельних знижок), мита, непрямих податкiв, що не пiдлягають вiдшкодуванню, та iнших витрат, безпосередньо пов'язаних з його придбанням та доведенням до стану, придатного для використання за призначенням.
Нематерiальнi активи, якi облiковуються на балансi пiдприємства, складаються, в основному, iз лiцензiй на право використання програмного забезпечення.
Придбанi нематерiальнi активи зараховуються на баланс Акцiонерного товариства за первiсною вартiстю, яка включає всi витрати по їх придбанню, доставцi, установцi та введенню в експлуатацiю.
Строк використання нематерiальних активiв визначається пiдприємством самостiйно, виходячи з досвiду роботи з подiбними активами, сучасних тенденцiй в галузi технiки i програмних продуктiв, сучасного стану нематерiальних активiв, експлуатацiйних характеристик (строк експлуатацiї не може перевищувати 10 рокiв) .
Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється щомiсячно за прямолiнiйним методом протягом строку корисного використання об'єкта. При цьому лiквiдацiйна вартiсть нематерiальних активiв у системi нашого пiдприємства вважається нульовою.
Нематерiальнi активи оцiнюються за собiвартiстю за вирахуванням будь-якої накопиченої амортизацiї та будь-яких накопичених збиткiв вiд зменшення корисностi. Амортизацiя нематерiальних активiв здiйснюється iз застосуванням прямолiнiйного методу . Нематерiальнi активи, якi виникають в результатi договiрних або iнших юридичних прав, амортизуються протягом термiну чинностi цих прав.
Таблиця 3.
Групи нематерiальних активiв, Залишок на початок року (первiсна (переоцiнена) вартiсть),накопичена амортизацiя, Надiйшло за рiк, Вибуло за рiк (первiсна (переоцiнена) вартiсть),накопичена амортизацiя, Нараховано амортизацiї за рiк, Залишок на кiнець року, (первiсна (переоцiнена) вартiсть),накопичена амортизацiя. 123456789 1 Права користування природними ресурсами - - - - - - 2 Права користування майном - - - - - - 3 Права на комерцiйнi позначення - - - - - - 4 Права на об'єкти промислової власностi - - - - - - 5 Авторське право та сумiжнi з ним права - - - - - - 6 Iншi нематерiальнi активи 482 397 34 27 - 17 489 414 Разом 482 397 34 27 - 17 489 414
Визнання i оцiнка запасiв.
Облiк товарно- матерiальних запасiв ведеться згiдно МСБО (IAS) 2 "Запаси". Запасами визнаються активи, якi належать пiдприємству (якщо iснує ймовiрнiсть одержання надалi економiчних вигiд, пов'язаних з їхнiм використанням), якi утримуються для виконання робiт i надання послуг, а також управлiння пiдприємством, утримуються для подальшого продажу за умови звичайної господарської дiяльностi. Виробничими запасами визнаються наступнi запаси:
сировина i матерiали, малоцiннi швидкозношуванi предмети та iншi необоротнi матерiальнi активи.
Малоцiнними та швидкозношуваними предметами визнаються предмети, якi використовуються не бiльше року. Також малоцiнними i швидкозношуваними предметами визнаються офiснi меблi, предмети господарського оснащення та протипожежний iнвентар незалежно вiд вартостi.
Облiковою одиницею бухгалтерського облiку запасiв уважається найменування запасiв.
У первiсну вартiсть виробничих запасiв окремо по кожнiй одиницi бухгалтерського облiку включається всi витрати на придбання, переробку та iншi витрати, пов'язанi з їх транспортировкою до мiсця знаходження. Витрати на придбання: це суми, що сплачуються згiдно з договором, за винятком сум непрямих податкiв, якi вiдшкодовуються пiдприємству, суми ввiзного мита, суми не прямих податкiв у зв'язку iз придбанням запасiв, якi не вiдшкодовуються пiдприємству, суми транспортно-заготiвельних витрат, включених в рахунки постачальникiв. Не включаються в собiвартiсть запасiв: вiдсотки по позиках на придбання запасiв ( крiм випадкiв , передбачених МСФЗ 23), витрати на зберiгання ТМЦ, загальнi i адмiнiстративнi витрати та витрати пов'язанi зi збутом. Переоцiнка виробничих запасiв здiйснюється комiсiєю, у випадках , коли справедлива вартiсть нижче облiкової (уцiнка). Оцiнку вибуття матерiалiв, МШП, iнших виробничих запасiв здiйснювати методом iдентифiкованої собiвартостi.
Таблиця 4. Запаси Найменування показника, Балансова вартiсть на кiнець року, Переоцiнена за рiк,(збiльшення чистої вартостi реалiзацiї, уцiнка). 1234 1 Сировина i матерiали 11600 - 81 2 Купiвельнi напiвфабрикати та комплектуючi вироби - - - 3 Паливо 90 - -
4 Тара i тарнi матерiали 77 - - 5 Будiвельнi матерiали - - - 6 Запаснi частини 1045 - - 7 Матерiали сiльськогосподарського призначення - - - 8 Поточнi бiологiчнi активи - - - 9 Малоцiннi та швидкозношувальнi предмети - - - 10 Незавершене виробництво 3860 - 24 11 Готова продукцiя 17096 - - 12 Товари 24804 - 19 Разом 58572 - 124
Визнання i оцiнка дебiторської заборгованостi.
Дебiторами називаються - юридичнi i фiзичнi особи, якi внаслiдок минулих подiй заборгували пiдприємству певнi суми коштiв, їх еквiвалентiв або iнших активiв.
Довгострокова дебiторська заборгованiсть - сума заборгованостi дебiторiв, яка не виникає в ходi нормального операцiйного циклу i буде погашена пiсля дванадцяти мiсяцiв з дати балансу. Поточна дебiторська заборгованiсть - сума дебiторської заборгованостi, яка виникає в ходi нормального операцiйного циклу i буде погашена протягом дванадцяти мiсяцiв з дати балансу. Дебiторська заборгованiсть визнається активом, якщо iснує ймовiрнiсть одержання пiдприємством майбутнiх економiчних вигiд i може бути вiрогiдно визначена її сума. Сумнiвним боргом визнається поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи й послуги, щодо якої iснує непевнiсть у її погашеннi боржником. На фактичну суму цiєї заборгованостi створюється резерв сумнiвних боргiв. Резерв сумнiвних боргiв розраховується з використанням методу застосування коефiцiєнта сумнiвностi: шляхом розрахунку питомої ваги сумнiвних боргiв у чистому доходi за попереднi 3 року. Розрахунок резерву сумнiвних боргiв проводиться на кiнець звiтного року.
У фiнансовiй звiтностi поточна дебiторська заборгованiсть вiдображається по чистiй реалiзацiйнiй вартостi, тобто за винятком резерву сумнiвних боргiв.Резерв на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi визначається як рiзниця мiж балансовою вартiстю та теперiшньою вартiстю очiкуваних майбутнiх грошових потокiв. Визначення суми резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi вiдбувається на основi аналiзу дебiторiв та вiдображає суму, яка, на думку, керiвництва, достатня для покриття понесених збиткiв. Для фiнансових активiв, якi є iстотними, резерви створюються на основi iндивiдуальної оцiнки окремих дебiторiв, для фiнансових активiв, суми яких iндивiдуально не є iстотними - на основi групової оцiнки. Фактори, якi пiдприємство розглядає при визначеннi того, чи є у нього об"єктивнi свiдчення наявностi збиткiв вiд зменшення корисностi, включають iнформацiю про тенденцiї непогашення заборгованостi у строк, лiквiднiсть, платоспроможнiсть боржника. Для групи дебiторiв такими факторами є негативнi змiни у станi платежiв позичальникiв у групi, таких як збiльшення кiлькостi прострочених платежiв; негативнi економiчнi умови у галузi або географiчному регiонi групи.
Сума збиткiв визнається у прибутку чи збитку. Якщо в наступному перiодi сума збитку вiд зменшення корисностi зменшується i це зменшення може бути об"єктивно пов"язаним з подiєю, яка вiдбувається пiсля визнання корисностi, то попередньо визнаний збиток вiд зменшення корисностi сторнується за рахунок коригування резервiв. Сума сторнування визнається у прибутку чи збитку. У разi неможливостi повернення дебiторської заборгованостi вона списується за рахунок створеного резерву на покриття збиткiв вiд зменшення корисностi.
Фiнансовi iнвестицiї.
Облiк фiнансових iнвестицiй ведеться вiдповiдно до МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти" i МСБО 32 "Фiнансовi iнструменти: розкриття й надання iнформацiї" з урахуванням змiн, внесених МСФО 9 Спочатку всi фiнансовi iнвестицiї оцiнюються пiдприємством за фактичними витратами, тобто за справедливою вартiстю вiдшкодування сплачених або отриманих фiнансових iнвестицiй. При реалiзацiї фiнансових iнвестицiй, що враховуються за справедливою вартiстю, вiдображається сума накопиченої переоцiнки їх вартостi як реалiзований доход (витрати) пiдприємства. Придбанння цiнних паперiв здiйснюється пiдприємством не з метою перепродажу. При необхiдностi перепродаж цiнних паперiв можливий.
На балансi пiдприємства утримуються довгостроковi фiнансовi iнвестицiї:
Акцiї пiдприємсва ПАТ"ХЗЄТ" на загальну суму 453,6 тис грн у кiлькiстi 87661шт.-простi акцiї
Доля заводу трохи перевищує 50% володiння у статутному капiталi. Номiнальна вартiсть акцiї 0,25грн
По цiнi придбання. Але, це пiдприємство вже багато рокiв являється збутковим , на кiнець поточного року.
Його убутки склали 3650,8 тис. Займається воно послугами з наданням в оренду майна. Хоча у нашого
Пiдприємства є деякi економiчнi вигоди вiд утримання на балансi акцiй ПАТ"ХЗЄТ" - це довгострокова угода сервiтуту.
Тому вважаємо недоцiльним списувати на убутки вартiсть акцiй.
Також на балансi пiдприємства утримуються сертифiкати венчурного фонду " Фрунзе-Iнвест" управлiння яким здiйснює ТОВ "Маст Iнвест" на суму 3572,9 тис. грн.
Визначення i оцiнка зобов'язань.
Зобов'язання - заборгованiсть, яка виникла внаслiдок минулих подiй i погашення якої в майбутньому приведе до зменшення ресурсiв пiдприємства. Зобов'язання визнається, якщо його оцiнка може бути вiрогiдно визначена i iснує ймовiрнiсть зменшення економiчних вигiд у майбутньому внаслiдок його погашення. Якщо на дату балансу ранiше визнане зобов'язання не пiдлягає погашенню, то його сума включається до складу доходу звiтного перiоду. З метою бухгалтерського облiку зобов'язання дiляться на: довгостроковi, поточнi, забезпечення (резерви на оплату майбутнiх вiдпусток), непередбаченi зобов'язання.
Резерви пiд зобов'язання.
Якщо сума зобов'язання значна, то резерви визначаються шляхом дисконтування передбачуваних майбутнiх потокiв грошових коштiв з використанням ставки дисконтування за середньою ставкою НБУ до оподатковування, яка вiдображає поточну оцiнку тимчасової вартостi грошей.
Забезпечення на виплату вiдпусток працiвникам
Згiдно МСФЗ 37 "Резерви, умовнi зобов'язання i умовнi активи": Резерв - зобов'язання з невизначеним строком виконання або зобов'язання невизначеної величини. Зобов'язання ( для цiлей визнання у фiнансовiй звiтностi) - це iснуюче зобов'язання пiдприємства, що виникає з минулих подiй, урегулювання якого, як очiкується, приведе до вибуття з пiдприємства ресурсiв, що мiстять економiчнi вигоди. Зобов'язуюча подiя - подiя, що створює юридичне або обумовлене зобов'язання, у результатi якого у пiдприємства немає реалiстичної альтернативи врегулюванню цього зобов'язання.
Умовне зобов'язання:
(a) можливе зобов'язання, яке виникає з минулих подiй, i наявнiсть якого буде пiдтверджена тiльки настанням або ненастанням одного або декiлькох майбутнiх подiй, виникнення яких не визначене i якi не повнiстю перебувають пiд контролем пiдприємства;
Резерв повинен визнаватися у випадках, коли:
(a) у пiдприємства є iснуюче зобов'язання (юридичне або конклюдентне), що виникло в результатi якої-небудь минулої подiї;
(b) представляється ймовiрним, що для врегулювання зобов'язання буде потрiбно вибуття ресурсiв, що мiстять економiчнi вигоди;
(c) можливо привести надiйну розрахункову оцiнку величини зобов'язання.
Якщо цi умови не виконуються, резерв визнаватися не повинен. Резерв на оплату вiдпусток визнається оцiночним зобов'язанням i являє собою суму вiдпускних i нарахованих на них страхових внескiв, якi пiдприємство повинне виплатити працiвникам протягом року. Оскiльки величина резерву вiдпусток повинна перераховуватися на кожну дату балансу, забезпечення визнається поточним i не дисконтується. Резерв вiдпусток створюється тiльки для щорiчних (основних i додаткових) вiдпусток, а також для додаткових вiдпусток для працiвникiв з дiтьми. Для всiх iнших вiдпусток резерв не створюється.
Порядок визначення розмiру вiдрахувань у резерв на оплату вiдпусток:
Розмiр щомiсячних вiдрахувань у резерв на оплату вiдпусток розраховується по пiдроздiлах пiдприємства - окремо, по АУП i допомiжним службам - у цiлому: розрахунковим шляхом визначається плановий мiсячний фонд оплати працi, помножений на коефiцiєнт або норму резервування та помножений на коефiцiєнт внескiв ЄСВ. За станом на 31 грудня поточного року величина резерву на оплату вiдпусток визначається як кiлькiсть невикористаних працiвниками днiв вiдпустки, помножене на середньоденний заробiток по пiдприємству та проводиться коректування iснуючого резерву на оплату вiдпусток. Сума створеного резерву на оплату вiдпусток визнається витратами.
Визнання, класифiкацiя та оцiнка доходу.
Дохiд визнається вiдповiдно до МСФЗ 18 при збiльшеннi активу або зменшеннi зобов'язання, що обумовлюють збiльшення власного капiталу (за винятком збiльшення капiталу за рахунок внескiв учасникiв пiдприємства), за умови, що оцiнка доходу може бути вiрогiдно визначена. Враховуючи специфiку господарської дiяльностi, продаж або оренда трансферних прав футболiстiв визнаються як доходи пiдприємства. Не визнаються доходами наступнi надходження вiд iнших осiб: платежiв, що пiдлягають перерахуванню в бюджет i позабюджетнi фонди, сума надходжень за договором комiсiї, агентським та iншим аналогiчним договором на користь комiтента, принципала i iнше, сума податку на додану вартiсть, акцизiв, iнших податкiв i обов'язкових платежiв, сума попередньої оплати продукцiї (товарiв, робiт, послуг), сума авансу в рахунок попередньої оплати продукцiї (товарiв, робiт, послуг). Визнанi доходи вiд звичайної дiяльностi класифiкуються в бухгалтерському облiку за наступними групами: дохiд вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг); iншi операцiйнi доходи, фiнансовi доходи, iншi доходи. Дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, iнших активiв) визнається у випадку наявностi всiх наведених нижче умов: покупцю переданi всi ризики та вигоди, пов'язанi iз правом власностi на продукцiю (товар, iнший актив), пiдприємство не здiйснює надалi управлiння та контроль над реалiзованою продукцiєю (товарами, iншими активами), сума доходу вiд виручки може бути вiрогiдно визначена. Дохiд, пов'язаний з виконанням послуг, визнається, виходячи зi ступеня завершеностi операцiї з виконанням послуг на дату балансу, якщо може бути вiрогiдно визначений результат цiєї операцiї. Результат операцiї по виконанню послуг може бути вiрогiдно оцiнений у випадку наявностi всiх зазначених нижче умов: можливiсть достовiрної оцiнки доходу, ймовiрнiсть одержання економiчних вигiд вiд виконання послуг, можливiсть достовiрної оцiнки ступенi завершеностi надання послуг на дату балансу, можливостi достовiрної оцiнки витрат, здiйснених для надання послуг i необхiдних для їхнього завершення. Оцiнка ступеня завершеностi операцiй по наданню послуг проводиться вивченням виконаної роботи й визначенням точного обсягу виконаних послуг.Дохiд вiдображається в бухгалтерському облiку в сумi справедливої вартостi активiв, отриманих або якi пiдлягають отриманню.
Визнання, склад i методи оцiнки витрат.
Витрати - зменшення економiчних вигiд у виглядi вибуття активiв або збiльшення зобов'язань, якi приводять до зменшення власного капiталу ( за винятком зменшення капiталу за рахунок його вилучення або розподiлу власниками). Витрати вiдображаються в бухгалтерському облiку одночасно зi зменшенням активiв або збiльшенням зобов'язань. Витрати визнаються витратами певного перiоду одночасно з визнанням доходу, для одержання якого вони здiйсненi. Витрати , якi неможливо прямо зв'язати з доходом певного перiоду, вiдображаються в складi витрат того звiтного перiоду, у якому вони були здiйсненi. Витрати , пов'язанi з операцiйною дiяльнiстю, якi не включаються в собiвартiсть реалiзованої продукцiї (робiт, послуг), розподiляються на адмiнiстративнi витрати, витрати на збут i iншi операцiйнi витрати. До адмiнiстративних витрат вiдносяться загальногосподарськi витрати на обслуговування та управлiння пiдприємством. Витрати операцiйної дiяльностi групуються за наступними економiчними елементами: матерiальнi витрати; витрати на оплату працi; вiдрахування на соцiальнi заходи, амортизацiя, iншi операцiйнi витрати.
Класифiкацiя фiнансових активiв. Товариство класифiкує свої фiнансовi активи як дебiторська заборгованiсть та наданi позики. Керiвництво Товариство визначає категорiю фiнансових активiв при їх первинному визнаннi.
Дебiторська заборгованiсть та наданi позики виникають тодi, коли Товариство реалiзує продукцiю або надає грошовi кошти безпосередньо дебiтору, окрiм позик i дебiторської заборгованостi, якi створюються з намiром продажу зразу ж або протягом короткого промiжку часу. Вони включаються в категорiю оборотних активiв, окрiм тих з них, термiн погашення яких перевищує 12 мiсяцiв пiсля звiтної дати. Данi фiнансовi активи включаються в категорiю необоротних активiв.
Класифiкацiя фiнансових зобов'язань. Фiнансовi зобов'язання вiднесенi в категорiю iншi фiнансовi зобов'язання. Iншi фiнансовi зобов'язання враховуються за амортизованою собiвартiстю з використанням методу ефективної вiдсоткової ставки.
Первiсне визнання фiнансових iнструментiв. Фiнансовi активи i зобов'язання спочатку визнаються за справедливою вартiстю плюс/мiнус витрати на проведення операцiї. Справедливу вартiсть при первинному визнаннi пiдтверджує цiна операцiї. Прибуток або збиток при первинному визнаннi враховується тiльки при виникненнi рiзницi мiж справедливою вартiстю i цiною операцiї, яку можуть пiдтвердити поточнi ринковi операцiї з такими ж iнструментами або методи оцiнки, при вживаннi яких використовуються наявнi доступнi ринковi данi. Похiднi фiнансовi iнструменти спочатку враховуються за справедливою вартiстю.
Подальша оцiнка фiнансових iнструментiв. Пiсля первинного визнання фiнансовi зобов'язання Товариства, оцiнюються за амортизованою собiвартiстю з використанням методу ефективної вiдсоткової ставки, а фiнансовi активи за амортизованою собiвартiстю з використанням методу ефективної вiдсоткової ставки та за вирахуванням збиткiв вiд знецiнення. Премiї i дисконт, включаючи первиннi витрати на проведення операцiї, включаються в балансову вартiсть вiдповiдного iнструменту i амортизуються з використанням ефективної вiдсоткової ставки для даного iнструменту.
Справедливою вартiстю фiнансових активiв i зобов'язань термiном менше 360 днiв вважається їх номiнальна вартiсть. Справедлива вартiсть фiнансових зобов'язань розраховується шляхом дисконтування майбутнiх договiрних грошових потокiв по поточнiй ринковiй вiдсотковiй ставцi для подiбних фiнансових iнструментiв, iнформацiя про яку доступна для Товариства
Припинення визнання фiнансових активiв. Товариство припиняє визнання фiнансових активiв, коли:
- активи погашенi або права на грошовi кошти вiд активiв закiнчилися;
- Товариство передало всi основнi ризики i вигоди володiння активом.
До фiнансових витрат вiдносяться витрати на вiдсотки та iншi витрати пiдприємства, пов'язанi iз залученням позикового капiталу. Склад фiнансових витрат визначається на пiдставi МСБО № 23. У випадку безпосередньої позики коштiв з метою створення квалiфiкацiйного активу, сумою фiнансових витрат, якi пiдлягають включенню в собiвартiсть квалiфiкацiйного активу, є фактично визнанi у звiтному перiодi фiнансовi витрати, пов'язанi з такою позикою. Фiнансовi витрати, пов'язанi iз придбанням матерiальних i нематерiальних активiв, включаються у фiнансовi витрати поточного перiоду. До складу iнших витрат включаються витрати, що виникли в процесi звичайної дiяльностi (крiм фiнансових витрат), але не пов'язанi безпосередньо iз реалiзацiєю товарiв, робiт, послуг.
Оподатковування
Податок на прибуток
Сума податку на прибуток включає суму поточного податку за рiк i суму вiдкладеного податку. Податок на прибуток вiдображається в складi прибутку або збитку в повному обсязi, за винятком сум, що вiдносяться до операцiй, вiдображених у складi iншого сукупного прибутку, або до операцiй iз власниками, вiдображених безпосередньо на рахунках власних коштiв, якi, вiдповiдно, вiдображаються в складi iншого сукупного прибутку або безпосередньо в складi власних коштiв. Поточний податок на прибуток розраховується, виходячи з передбачуваного розмiру оподатковуваного прибутку за звiтний перiод з урахуванням ставки на прибуток, що дiяли за станом на звiтну дату, а також суми зобов'язань, що виникли в результатi уточнення сум податку на прибуток за попереднi звiтнi перiоди. Вiдкладений податок вiдображається у вiдношеннi тимчасових рiзниць активiв, що виникають мiж балансовою вартiстю, i зобов'язань, обумовленої для цiлей їх вiдображення у фiнансовiй звiтностi i їх податковою базою. Величина вiдкладеного податку визначається виходячи з податкової ставки, яка буде застосовуватися в майбутньому, у момент вiдновлення тимчасових рiзниць, _рунтуючись на дiючих або по сутi введених у дiю законах за станом на звiтну дату. Вимоги по вiдкладеному податку вiдображаються в тiй мiрi, у якiй iснує ймовiрнiсть того, що в майбутньому буде отримано оподатковуваний прибуток, достатнiй для покриття тимчасових рiзниць, неприйнятих витрат за податками . Розмiр вимог по вiдкладеному податку зменшується в тiй мiрi , у якiй не iснує бiльше вiрогiдностi того, що буде отримана вiдповiдна вигода вiд реалiзацiї податкових вимог.
Податок на додану вартiсть. ПДВ розраховується по двох ставках: 20% при продажу на внутрiшньому ринку i iмпортi товарiв, робiт або послуг i 0% при експортi товарiв i наданнi супутнiх послуг. В тих випадках, коли пiд знецiнення дебiторської заборгованостi був створений резерв, збиток вiд знецiнення враховується по валовiй сумi заборгованостi, включаючи ПДВ.
Податкове законодавство. Податкове, валютне i митне законодавство продовжує змiнюватися. Суперечливi положення трактують по-рiзному. Керiвництво вважає, що його тлумачення є доречним i обгрунтованим, але нiхто не може гарантувати, що податковi органи його не спростують.
Знецiнення ПДВ до вiдшкодування. Значну частину в загальному обсязi реалiзацiї Товариства займає реалiзацiя продукцiї на експорт. У зв'язку з цим, Товариством враховується значна сума податку на додану вартiсть (ПДВ) до вiдшкодування з державного бюджету. Вiдповiдно до законодавства України Товариство може вимагати вiдшкодування ПДВ грошовими коштами або проводити його залiк з майбутнiм ПДВ, що пiдлягає сплатi до бюджету. Товариство ухвалило рiшення вiдшкодовувати ПДВ грошовими коштами. На думку керiвництва Товариства, суми, вiдображенi в балансi, будуть повнiстю вiдшкодованi, тому Товариство не визнавало збитки вiд знецiнення.
Знецiнення дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншої дебiторської
заборгованостi. Керiвництво оцiнює вiрогiднiсть погашення дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншiй дебiторськiй заборгованостi на пiдставi аналiзу по окремих клiєнтах (на пiдставi термiнiв виникнення заборгованостi). При проведеннi такого аналiзу в увагу приймаються наступнi чинники: аналiз дебiторської заборгованостi по основнiй дiяльностi i iншої дебiторської заборгованостi по термiнах, фiнансове положення клiєнтiв i погашення ними заборгованостi у минулому. Якщо фактично вiдшкодованi суми будуть меншими, нiж за оцiнками керiвництва, Товариству доведеться враховувати додатковi витрати на знецiнення.
Пов'язанi сторони.
Сторони вважаються пов'язаними, якщо одна сторона може контролювати iншу або виявляти на неї значний вплив у процесi прийняття фiнансових або операцiйних рiшень. До пов'язаних сторiн пiдприємства, якi безпосередньо контролюють пiдприємство або перебувають пiд її контролем або перебувають разом з нею пiд загальним контролем вiдносяться : спiльно контрольованi пiдприємства,ключовий керiвний персонал, вiдповiдальний за планування, управлiння i контроль над дiяльнiстю пiдприємства, пiдприємства, у яких значнi пакети акцiй iз правом голосу прямо або побiчно належать приватним особам (ключовому персоналу або близьким членам родин), або пiдприємства, на якi данi особи можуть здiйсювати значний вплив. Операцiя мiж пов'язаними сторонами представляє собою передачу ресурсiв або зобов'язань мiж пов'язаними сторонами, незалежно вiд форми плати. До таких операцiй вiдносяться i операцiї мiж незалежними сторонами.
Операцiї, якi вiдбувалися протягом звiтного року: придбання або продаж товарiв, майна або iнших активiв , надання або одержання послуг , послуги за орендними угодами, поворотнi позики. Оцiнка активiв i зобов'язань в операцiях з пов'язаними сторонами здiйснюється за методами, передбаченими МСБО № 24. Цiни в операцiях з пов'язаними сторонами визначаються за конкретними випадками. Умови деяких операцiй можуть вiдрiзнятися вiд ринкових умов.
III. Суттєвi облiковi судження та оцiнки
Складання повної фiнансової звiтностi Товариства згiдно з МСФЗ за 2013р вимагає вiд керiвництва суджень, оцiнок та припущень, якi впливають на поданi у фiнансовiй звiтностi суми доходiв, витрат, активiв та зобов'язань, а також розкриття iнформацiї про умовнi зобов'язання на звiтну дату. Однак невизначенiсть щодо цих припущень та оцiнок може призвести до необхiдностi суттєвих коригувань балансової вартостi активiв та зобов'язань, якi зазнають впливу в майбутньому. Фактичнi результати можуть вiдрiзнятися вiд зазначених оцiнок. Припущення та зробленi на їх основi розрахунковi оцiнки постiйно аналiзуються на предмет необхiдностi їх змiни. Змiни в розрахункових оцiнках визнаються в тому звiтному перiодi, коли цi оцiнки були переглянутi та у всiх наступних перiодах, яких стосуються зазначенi змiни. Оцiнка майбутнiх грошових потокiв вiд активiв для цiлей оцiнки зменшення їх корисностi проводиться на пiдставi довгострокових фiнансових планiв товариства.
Нижче поданi основнi припущення, що стосуються майбутнього та iнших основних джерел невизначеностi оцiнок на звiтну дату, якi несуть у собi значний ризик виникнення необхiдностi внесення суттєвих коригувань до балансової вартостi активiв протягом наступного фiнансового року:
Резерв сумнiвної заборгованостi
Пiдприємство регулярно проводить аналiз дебiторської заборгованостi на предмет зменшення корисностi. Виходячи з наявного досвiду, пiдприємство використовує своє судження при оцiнцi збиткiв вiд зменшення корисностi в ситуацiях, коли вiдсутнiй достатнiй обсяг фактичних даних про аналогiчних дебiторiв. Пiдприємство використовує оцiнки, заснованi на iсторичних даних про структуру збиткiв стосовно активiв з аналогiчними характеристиками кредитного ризику й об'єктивних ознак зменшення корисностi за групами дебiторської заборгованостi.
Податкове та iнше законодавство
Українське податкове законодавство та регуляторна база, зокрема валютний контроль та митне законодавство, продовжують змiнюватись. Законодавчi та нормативнi акти не завжди чiтко сформульованi, та можуть тлумачитись мiсцевими, обласними i центральними органами державної влади та iншими урядовими органами по-рiзному. Випадки непослiдовного тлумачення не є незвичайними. Керiвництво вважає, що тлумачення ним положень законодавства, що регулюють дiяльнiсть пiдприємства, є правильним, i що пiдприємство дотрималось усiх нормативних положень, а всi передбаченi законодавством податки та вiдрахування були сплаченi або нарахованi.
Водночас iснує ризик того, що операцiї та правильнiсть тлумачень, якi не були оскарженi регулятивними органами в минулому, будуть поставленi пiд сумнiв у майбутньому. Однак цей ризик значно зменшується з плином часу. Визначення сум та ймовiрностi негативних наслiдкiв можливих незаявлених позовiв не є доцiльним.
Вiдстрочений податковий актив
Вiдстроченi податковi активи визнаються за усiма неоподатковуваними тимчасовими рiзницями у разi, якщо iснує iмовiрнiсть, що буде отриманий податковий прибуток, до якого можна застосувати неоподатковувану тимчасову рiзницю. Суттєвi оцiнки керiвництва необхiднi для визначення вартостi вiдстрочених податкових активiв, якi можуть бути визнанi виходячи з iмовiрних строкiв та рiвня оподатковуваного прибутку майбутнiх перiодiв, а також стратегiї податкового планування в майбутньому.
IV. Стандарти, що були опублiкованi, але ще не набули чинностi
Нижче наводяться стандарти, якi були опублiкованi, але ще не набули чинностi на дату випуску попередньої фiнансової звiтностi Товариства згiдно з МСФЗ. Це перелiк опублiкованих стандартiв (нових або удосконалених) та iнтерпретацiй, якi Товариство планує застосовувати, оцiнивши вплив змiн на фiнансову звiтнiсть пiдприємства.
Поправки до МСБО 27 "Консолiдованi та окремi фiнансовi звiти" щодо облiку змiн у долi участi в дочiрнiй компанiї (без втрати контролю), збиткiв дочiрнiй компанiї, втрати контролю над дочiрнiй компанiєю.
Поправки до МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" щодо об"єктiв, якi дозволенi для хеджування. Поправка роз"яснює, що компанiя може визначити об"єктом хеджування частину змiн справедливої вартостi або мiнливiсть грошових потокiв за фiнансовим iнструментом. Також розглядається питання щодо визначення iнфляцiї хеджованим ризиком або його частини в визначених ситуацiях.
Тлумачення IFRIC 17 "Розподiл негрошових активiв мiж власниками" щодо облiку угод про розподiл негрошових активiв мiж власниками у виглядi розподiлу фондiв або дивiдендiв.
Тлумачення IFRIC 18 "Передавання активiв вiд клiєнтiв" роз"яснює питання облiку передавання активiв вiд клiєнтiв, а саме обставини, за якими виконується визначення активу, визнання активу i оцiнка його вартостi пiд час первiсного визнання; iдентифiкацiя послуг, що окремо iдентифiкуються; визнання виручки, а також облiк передавання грошових коштiв вiд клiєнтiв.
Переглянута редакцiя МСФЗ 1 "Перше застосування Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi" має нову структуру, яка полегшує його розумiння i забезпечує кращу можливiсть для внесення майбутнiх змiн. Змiна до МСФЗ 1 звiльняє компанiї, що застосовують метод повної вартостi вiд ретроспективного застосування МСФЗ для найфтогазових активiв та компанiй, що мають дiючi договори лiзингу, вiд перегляду класифiкацiї цих договорiв вiдповiдно до IFRIC 4 "Порядок визначення наявностi в договорi ознак лiзингу", якщо використання нацiональних стандартiв облiку приводить до отримання такого же результату.
Поправки до МСФЗ 5 "Непоточнi активи, утримуванi для продажу, та припинена дiяльнiть" надають роз"яснення щодо вiдображення активiв та зобов"язань дочiрнiй компанiї, яка призначена для продажу та щодо стандартiв, якi мiстять вимоги до розкриття iнформацiї про непоточнi активи та групи вибуття.
Поправка до МСФЗ 8 "Операцiйнi сегменти" роз"яснює, що активи та зобов"язання сегмента слiд вiдображати тiльки у випадку, якщо активи та зобов"язання входять до складу оцiнок, якi використовуються вищим керiвництвом з операцiйної дiяльностi для прийняття рiшень.
Поправка до МСБО 1 "Подання фiнансових звiтiв" щодо дозволу вiдносити деякi зобов"язання, розрахунок за якими здiйснюється власними дольовими iнструментами, до категорiї довгострокових.
Поправка до МСБО 7 "Звiт про рух грошових коштiв" щодо визнання грошового потоку вiд iнвестицiйної дiяльностi тiльки, якщо таки потоки призводять до визнання активу.
Поправка до МСБО 17 "Оренда" щодо виключення особливого керiвництва з класифiкацiї договорiв оренди землi.
Поправка до МСБО 36 "Зменшення корисностi активiв" щодо визначення операцiйного сегментi найбiльшою одиницею для розподiлу гудвiлу при перевiрцi зменшення корисностi.
Поправки до МСБО 38 "Нематерiальнi активи" щодо визнання та оцiнки нематерiальних активiв, придбаних при об"єднаннi бiзнесу.
Поправки до МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: визнання та оцiнка" надають роз"яснення щодо оцiнки штрафних санкцiй за дострокове розiрвання позик як вбудованих похiдних iнструментiв, щодо виключення зi сфери застосування угод про об"єднання, щодо облiку хеджування грошових потокiв.
Поправка до Тлумачення IFRIC 9 "Переоцiнка вбудованих похiдних iнструментiв" щодо сфери застосування.
Поправка до Тлумачення IFRIC 16 "Хеджування чистих iнвестицiй в закордонну господарську одиницю" щодо обмеження на компанiї, якi можуть мати iнструменти хеджування.
Стандарти та тлумачення випущенi, але якi ще не вступили в силу -
МСФЗ 9 - 12.11.2009 року РМСБО видала МСФЗ 9 "Фiнансовi iнструменти" як перший крок у проектi замiни МСБО 39 "Фiнансовi iнструменти: класифiкацiя та оцiнка". МСФЗ 9 впроваджує новi вимоги класифiкацiї та оцiнки фiнансових активiв. Набуває чинностi з 01 сiчня 2013 року.
Змiни до тлумачення IFRIC 14 "МСБО 19: обмеження на активи з визначеною виплатою, мiнiмальнi вимоги до фiнансування та їх взаємодiя" щодо оцiнки вартостi вiдшкодування чистого пенсiйного активу. Застосовується для рiчних перiодiв, що починаються 1 сiчня 2011 року або пiсля цiєї дати.
Тлумачення IFRIC 19 "Погашення фiнансових зобов"язань шляхом надання дольових iнструментiв" надає роз"яснення, що дольовi iнструменти, якi наданi кредитору з метою погашення фiнансового зобов"язання, є сплаченою винагородою. Наданi дольовi iнструменти оцiнюються за своєю справедливою вартiстю, або справедливою вартiстю зобов"язання, що погашається. Застосовується для рiчних перiодiв, що починаються 1 липня 2010 року або пiсля цiєї дати.
Щорiчний проект по вдосконаленню МСФЗ (оприлюднений у травнi 2010 року; змiни застосовуються для рiчних звiтних перiодiв, якi починаються 01.07.2010 або 01.01.2011), в тому числi:
Змiни до МСФЗ 3 "Об"єднання бiзнесу" щодо перехiдних положень стосовно умовної винагороди, сплаченої при об"єднаннi бiзнесу до набуття чинностi нової редакцiї МСФЗ 3; щодо обмеження сфери застосування права на вибiр методу оцiнки неконтрольних часток участi; не замiнених та добровiльно замiнених винагород з виплатами на основi акцiй.
Змiни до МСФЗ 7 "фiнансовi iнструменти: розкриття", в яких надаються уточнення вимог до розкриття iнформацiї. Пiдкреслюється взаємозв"язок мiж розкриттям кiлькiсної та якiсної iнформацiї; надається роз"яснення щодо розкриття максимального кредитного ризику; змiнюються вимоги щодо розкриття роз"яснення щодо розкриття максимального кредитного ризику; змiнюються вимоги щодо розкриття iнформацiї стосовно забезпечень.
Змiни до МСФЗ 10 "Консолiдована фiнансова звiтнiсть":
замiнює положення МСБО 27 " Консолiдована та окрема фiнансова звiтнiсть", якi стосуються складання консолiдованої звiтностi;
включає в себе положення ПКТ-12 "Консолiдацiя: суб`єкти господарювання спецiального призначення";
встановлює єдину модель контролю, яка застосовується до всiх компанiй, в т.ч. " компанiй спецiального призначення" ( у нових стандартах - "структурованi компанiї");
Змiни до МСФЗ 11 "Спiльна дiяльнiсть":
замiнює МСБО 31 "Частки у спiльних пiдприємствах" та ПКТ-13 "Спiльно контрольованi суб`єкти господарювання: не грошовi внески контролюючих учасникiв";
розглядає лише двi форми угод щодо спiльної дiяльностi, у яких присутнiй спiльний контроль ( спiльнi операцiї та спiльнi пiдприємства);
виключає альтернативу облiку спiльно контрольованих компанiй iз застосуванням методу пропорцiйної консолiдацiї: всi спiльно контрольованi компанiї, якi вiдповiдають визначенню спiльної дiяльностi, повиннi облiковуватичя iз використанням методу дольової участi;
при визначеннi методу облiку акцент - на характер прав та зобов`язань, якi виникають у зв`язку iз угодою, а не в юридичнiй формi компанiї;
Змiни до МСФЗ 12 "Розкриття iнфрмацiї про частки участi в iнших суб`єктах господарювання":
1. мiстить всi вимоги до розкриття iнформацiї вiдносно консолiдованої фiнансової звiтностi, якi раранiше мiстилися у МСБО 27, а також всi вимоги до розкриття iнформацiї, якi ранiше були частиною МСБО 31 та МСБО 28;
2. вводить нову вимогу - розкриття iнформацiї щодо суджень, винесених при визначеннi того, чи контролює одна компанiя iншу.
Змiни до МСФЗ 13 "Оцiнка справедливої вартостi"
визначає справедливу вартiсть;
мiстить в одному МСФЗ концептуальну основу оцiнювання справедливої вартостi;
вимагає розкривати iнформацiю про оцiнки справедливої вартостi.
Змiни до МСБО 1 "Подання фiнансових звiтiв" надають роз"яснення щодо надання аналiзу iншого сукупного доходу за кожним компонентом капiталу або у звiтi про змiни у власному капiталi або в примiтках до фiнансової звiтностi.
Внесено змiни по тексту - посилання на МСФ3 9, МСФЗ 10, МСФЗ 13, концептуальну основу фiнансової звiтностi;
уточнено визначення Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi;
змiнено назву Звiту про сукупнi прибутки та збитки на Звiт про прибутки та збитки та iнший сукупний дохiд;
Змiни до МСБО 27 "Консолiдованi та окремi фiнансовi звiти" щодо перехiдних положень для змiн, внесених в результатi випуску нової редакцiї МСБО 27.
Змiни до МСБО 37 "Промiжна фiнансова звiтнiсть" щодо застосування принципiв розкриття iнформацiї у МСБО 34; щодо розкриття iнформацiї стосовно справедливої вартостi фiнансових iнструментiв, їх класифiкацiї, переведення мiж рiвнями за джерелами оцiнки справедливої вартостi; змiни умовних зобов"язань та активiв.
Тлумачення IFRIC 13 "Програми лояльностi клiєнта" щодо врахування суми, наданої як стимулювання клiєнтам, якi не приймають участi в конусної програмi. При визначеннi справедливої вартостi бонусних одиниць на основi вартостi винагороди.
Деякi МСФЗ будуть дiяти з 01.01.2014 року - тому дати достовiрну оцiнку впливу стандартiв на дiяльнiсть нашого пiдприємства нема можливостi, та за звiтний перiод, який закiнчився 31.12.2013р. цi змiни не вплинули на фiнансову звiтнiсть нашого пiдприємства.
V. Рекласифiкацiї та помилки.
У 2013 роцi рекласифiкацiй не було, а деякi помилки були, вони рас критi у коментарi до Звiту про власний капiтал, надалi при роботi пiдприємства будемо показувати та розкривати iнформацiю про рекласифiкацiї та помилки.
VI. Розкриття всiх даних iндивiдуальної звiтностi
Форма 1
6.1. Iндивiдуальний баланс на 31 грудня 2013 року
Активи Примiтки
на початок звiтного перiоду (01.01.2013) на кiнець звiтного перiоду (31.12.2013)
I. Необоротнi активи
Нематерiальнi активи: 4.2.3
залишкова вартiсть 3.8 85 75
первiсна вартiсть 4.2.1 482 489
накопичена амортизацiя 4.2.2 (397) (414)
Незавершенi капiтальнi iнвестицiї 3.7. 1406 4332
Основнi засоби:
залишкова вартiсть 4.1.4 149103 158018
первiсна вартiсть 3.6,3.6.1, 280723 297600
знос 4.1.3 (131620) (139582)
Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї: iншi фiнансовi iнвестицiї 4026 4026
якi облiковуються за методом участi в капiталi iнших пiдприємств - -
Iнвестицiйна нерухомость 4.1.4 16393 8206
Первiсна вартiсть iнвестицiйної нерухомостi 3.7. 16845 9151
Знос iнвестицiйної нерухомостi 4.1.3 ( - ) -452 -945
Вiдстроченi податковi активи - - Гудвiл - - Вiдстроченi аквiзицiйнi витрати Залишок коштiв у централiзованих страхових резервних фондах
Iншi необоротнi активи - -
Усього за роздiлом I 171013 174657
II. Оборотнi активи 3.9,5.11 Запаси 47085 58572
Виробничi запаси 11447 12812
Незавершене виробництво 2903 3860
Готова продукцiя 10224 17096
Товари 22520 24804
Поточнi бiологiчнi активи - - Депозити перестрахування -
Векселi одержанi 265 -
Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги: 3.10.
дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 5.2.1 26167 13032
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками:
з бюджетом - 86 2342
за виданими авансами 7046 9861
Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з нарахованих доходiв - - Дебiторська заборгованiсть за розрахунками iз внутреннiх розрахункiв - -
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 5.2.2 2862 117
Поточнi фiнансовi iнвестицiї 3.11,5.3 - -
Грошовi кошти та їх еквiваленти: 8473 5992
Готiвка 3.5 41 156
Рахунки в банках 8432 5836
Усього за роздiлом II 91984 89916
III. Необоротнi активи, утримуванi для продажу, та групи вибуття - -
Баланс 262997 264573
Пасив Примiтки
на початок звiтного перiоду (01.01.2012) на кiнець звiтного перiоду (31.12.2012)
I. Власний капiтал
Зареєстрований( пайовий) капiтал 2658 2658 Внески до незареєстрованого статутного капiталу Капiтал у дооцiнках
Додатковий капiтал 9453 --- Накопиченi курсовi рiзницi
Резервний капiтал 665 10118
Нерозподiлений прибуток (непокритий збиток) (в тисячах гривень) 188388 199389 Неоплачений капiтал Вилучений капiтал Iншi резерви
Усього за роздiлом I 201164 212165
II. Довгостроковi забов'язання i забезпечення
Вiдстроченi податковi зобовязання 7.2 12077 10940 Пенсiйнi зобов'язання - -
Довгостроковi кредити банкiв 18109 7754 Iншi довгостроковi зобовязання 7.1 - -
Довгостроковi забезпечення 3.12 - - 2056 2327 Цiльове фiнансування - - Благодiйна допомога - - Страховi резерви - - У тому числi Резерв довгострокових зобов'язань - - Резерви збиткiв або резерв належних виплат - - Резерв незароблених премiй - - Iншi страховi резерви - - Iнвестицiйнi контракти - - Призовий фонд - - Резерв на виплату Джек-поту - -
Довгостроковi забезпечення виплат персоналу 3.12.1, 2056 2327
Iншi забезпечення - -
Усього за роздiлом II 32242 21021
III .Поточнi зобов' язання i забезпечення
Короткостроковi кредити банкiв 3.12 11070 10036
Поточна заборгованiсть за довгостроковими
зобовязаннями - -
Векселi виданi 2505 -
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 7.3 11544 16586
Поточнi зобов'язання за розрахунками:
Поточна кредиторська заборгованiсть за одержаними авансами 2351 3160
розрахунками з бюджетом 846 218
з позабюджетних платежiв 346 -
розрахунками зi страхування - 379 449
розрахунками з оплати працi 876 856
з учасниками - - Поточна кредиторська заборгованiсть iз внутрiшнiх розрахункiв - - Поточна кредиторська заборгованiсть за страховою дiяльнiстю - - Поточнi забезпечення - - Доходи майбутнiх перiодiв - - Вiдстроченi комiсiйнi доходи вiд перестраховикiв - -
Iншi поточнi зобов'язання 20 82
Усього за роздiлом IV 29591 31387
Баланс 262997 264573
1.Примiтки до Балансу: 2013р. (форми №1)
Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв за 12 мiсяцiв 2013 року -___455___, сумiсникiв - __5__
Вiдбувалось виправлення помилок та затрати минулих рокiв у звiтньому перiодi 61,2тис. по заводу,Iншi змiни -1787,1тис( витрати попередньго року з актiв виконаних робiт, отриманих та вiдображених у поточному роцi)
Наказ, яким встановлено облiкова полiтика вiд 08.01.2012"Про органiзацiю бухгалтерського облiку та облiкову полiтику у 2012 р зi змiнами вiд 08.01.12 та змiнами вiд 08.01.14 року
Облiкова полiтика не змiнювалась протягом 2013 року.
Самостiйно розроблених нематерiальних активiв немає.
Метод нарахування амортизацiї в бухгалтерському облiку на заводi- прямолiнiйний .
Сума накопиченої амортизацiї на кiнець перiоду по нематерiальним активам 414тис. грн. використано 414 тис повнiстю.
Нематерiальних активiв, щодо яких iснує обмеження права власностi немає .
Переданих у заставу нематерiальнi активи немає.
Угоди на придбання у майбутньому нематерiальних активiв немає.
Нематерiальних активiв, отриманих за рахунок цiльових асигнувань немає.
Основнi засоби вiдображенi в балансi по балансовiй вартостi.
Первiсна вартiсть основних засобiв на початок звiтнього року складає 297568тис.грн. та сума зносу 132072тис.грн.,
Залишкова вартiсть складає 165496тис грн.
Основних засобiв, отриманих по первiснiй вартостi за рiк надiйшло у розмiрi 12527тис. грн.
Вибуття основних засобiв у зв'язку з лiквiдацiєю у звiтньому роцi складає 1506тис грн. за балансовою вартiстю.
Нарахована амортизацiя за рiк складає 10914 тис. Грн..
Дооцiнка основних засобiв у поточному роцi не проводилась.
Первiсна варiсть на кiнець звiтного року складає 306130тис.грн. та сума зносу 140527 тис.грн.
Є Основнi засоби, щодо яких iснують пердбаченi чинним законодавством обмеження володiння, користування та розпорядження . Вартiсть оформлених у заставу основних засобiв 3064тис. грн
Угоди на придбання у майбутньому основних засобiв на 2014 рiк вiдсутнi
Первiсна вартiсть основних засобiв, переданих в оперативну оренду 17004,3(тис. грн.), знос 16462,5 (тис. грн.)
Змiни розмiру додаткового капiталу в результатi переоцiнки не вiдбувалися . Обмеження щодо його розподiлу мiж власниками (учасниками) немає.
З апаси вiдображенi за первiсною вартiстю. Одиницею запасiв вважається вид запасiв.
Балансова вартiсть запасiв по групах на кiнець року:
- Запаси -58572 тис. грн.
Дебiторська заборгованiсть за товари (роботи, послуги) складає 13032 тис.грн.
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть складає -117 (тис.грн.)-заборгованiсть по вiдрiдженням та профвнескам
Довгострокової дебiторської заборгованiстi немає .
Простроченої дебiторська заборгованость немає .
Резерв сумнiвних боргiв на протязi звiтного року утворювався у розмiрi 79тис. грн .Використано резерву на 618 тис. грн
Iнший додатковий капiтал товариства, зформований за рахунок iндексацiї необоротних активiв у попереднiх перiодах не формувався
Iндексацiя у звiтньому роцi основних фондiв в податковому облiку не проводилась.
Iнший додатковий капiтал на протязi звiтного року не змiнювався, складає 9453 (тис.грн.)
Статутний фонд не збiльшувався . На кiнець року вiн дорiвнює 2658,4 тис грн .
Резервний капiтал на протязi року не змiнювался , складає 665 тис
Забезпечення вiдпусток формувались у розмiрi 1937тис грн, використано резерву на 1351 тис. грн, сторновано невикористану суму у звiтному роцi 315тис.грн
Залишок невикористаного резерву на кiнець поточного року склал 2327 тис. грн
Довгостроковi Фiнансовi iнвестицiї у розмiрi 4026тис . не змiнювались та представленi сертифiкатами венчурного фонду у сумi 3572 тис. грн, Акцii пiдприємства яке є збутковим -ХЗЄТ по вартостi придбання утримуються на балансi у розмiрi454тис грн
В оперативну оренду здається обладнання та деякi примiщення.
Сума платежiв, отриманих вiд орендарiв за звiтнiй перiод 1771 (тис.грн.)
Господарських одиниць за межами України немає.
Коригування показникiв фiнансової звiтностi на вплив iнфляцiї не проводилось.
Iнша iнформацiя, яка має iстотне значення:
Дебiторська заборгованiсть з урахуванням дисконтування Таблиця 5. 01.01.2013 31.12.2013 Дебiторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 26167 13032
Аванси виданi 7046 9861
Розрахунки з бюджетом 86 2342
Iнша дебiторська заборгованiсть 2862 117 Всього дебiторська заборгованiсть 36161
Кредиторська заборгованiсть станом на 01 сiчня 2013р складає 16016 тис. грн,
Кредиторська заборгованiсть станом на 31 грудня 2012р складає 21351 тис. грн,
Кредиторська заборгованiсть з урахуванням дисконтування
Таблиця 6. 01.01.2013 31.12.2013
Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи, послуги 11544 16586
Розрахунки з бюджетом 846 218
Одержанi аванси 2351 3160
Розрахунки з оплати працi 876 856 розрахунки зi страхування 379 449
Iншi 20 82
Всього кредиторська заборгованiсть 16016 21351
Таблиця 7 Грошовi кошти та їх еквiваленти
каса та рахунки в банках, грн. 5150,0 5506,5 каса та рахунки в банках, долл. США 1857,8 164,3 рос. Рубль 1195,7 200,6 євро 269,7 - грошовi кошти в дорозi - 120,6 Всього грошовi кошти 8473 5992
6.2.Iндивiдуальний звiт про фiнансовi результати за 2013 рiк (Форма№ 2)
Стаття Примiтки За звiтний перiод
(2013 рiк) (2012рiк)
Чистий дохiд (виручка) вiд реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 443902 467090
Собiвартiсть реалiзованої продукцiї (товарiв, робiт, послуг) 3.14,9.1 - 374990 404776
Валовий:
прибуток( збиток) 68912 62314
Iншi операцiйнi доходи 8.2 9182 9656
Адмiнiстративнi витрати 9.2 -21367 17788
Витрати на збут 9.3 -27804 24215
Iншi операцiйнi витрати 9.4 -11432 9731
Витрати вiд змiни вартостi активiв,якi оцiнюються за справедливою вартiстю
Фiнансовi результати вiд операцiйної дiяльностi:
Прибуток (збиток) 17491 20236
Доход вiд участi в капiталi -
Iншi фiнансовi доходи 98 694
Iншi доходи1 8.3 2543 2994
Доход вiд благодiйної допомоги
Фiнансовi витрати 9.5 -4867 4421
Втрати вiд участi в капiталi
Iншi витрати 9.6 -1636 2031
Фiнансовi результати вiд звичайної дiяльностi до оподаткування:
Прибуток ( збитолк) 13629 17472
Податок на прибуток вiд звичайної дiяльностi 3.15,9.7 2628 6887
Фiнансовi результати вiд звичайної дiяльностi:
Прибуток (збиток)11001 10585
Чистий фiнансовий результат:
Прибуток (збиток) 11001 10585
IIСукупний дохiд Дооцiнка(уцiнка) необоротних активiв Дооцiнка(уцiнка) фiнансових iнструментiв Накопиченi курсовi рiзницi Iнший сукупний дохiд Iнший сукупний дохiд до оподаткування Податок на прибуток, пов'яз. З iншим сукупним доходом Iнший сукупний дохiд пiсля оподаткування Сукупний дохiд 11001 10585
Примiтки до Звiту про фiнансовi результати за 2013р.
Дохiд, пов'язаний з наданням послуг визнається, виходячи зi ступеня завершеностi операцiї з надання послуг шляхом вивчення виконаної роботи. При цьому бухгалтерському облiку доходи у звiтному перiодi вiдображалися шляхом пiдписання акту приймання - передавання послуг.
Доходи за звiтнiй рiк розподiляються таким чином:
- дохiд вiд реалiзацiї продукцiї(товарiв,робiт, послуг)-443902 тис. грн. (у тому числi вартiсть уцiнки продукцiї, товарiв До собiвартостi -1539,2тис. Грн)
Реалiзацiя готової продукцiї -137931,6тис.грн без ПДВ
Реалiзацiя товарiв -300017,8 тис. грн.без ПДВ
Виконання послуг по продажу авто та СТО
Iншi послуги -4413,2тис. грн. Без ПДВ
- Iншi операцiйнi доходи -9181,6 тис. грн., у тому числi доход вiд продажу валюти - 918,8тис. грн
Доходи вiд продажу активiв (запасiв) -5462,8тис, доходи вiд операт. Оренди- 1771,1тис, доходи вiд курсових рiзниць -464,96 тис:,доходи отриманi вiд списання безнадiйної кредиторської заборгованностi -106,9тис.Доходи вiд депозитiв (%банку) -397,6тис
- Iншi фiнансовi доходи у сумi 98тис- доходи вiд дисконтування довгострокової дебiторської та кредиторської заборгованностi
- Iншi доходи 2543 тис. у т. ч
- Доходи вiд неоперацiйних курсових разниць -2522,5тис. грн
- Доходи вiд демонтажу Осн. Засобiв 20,1 тис. грн
- Доходи вiд продажу цiнних паперiв вiдсутнi
Сума бартерних контрактiв у звiтньому перiодi вiдсутня..
Собiвартiсть реалiзованих продукцiї, робiт, послуг склала за звiтний перiод -374990,1 тис. грн..
у тому числi:
Собiвартiсть реалiзованих товарiв - 274887,9 тис. грн.
Собiвартiсть послуг - 186,2 тис. грн..
Собiвартiсть продукцiї -99920,0 тис. грн.
Адмiнiстративнi витрати 21367 (тис.грн.)
Iншi операцiйнi витрати 11432 (тис.грн.):
у тому числi собiвартiсть реалiзованої валюти 523,9 тис. грн,
Собiвартiсть проданих запасiв3526,2тис.грн, витрати на оренду- 2233,0тис. грн, витрати на створення резерву сумнiвнiх боргiв товарiв 50,8тис.грн, iншi витрати - 88,5 тис грн.,втрати вiд знецiнення запасiв -124,4тис грн, нарахованi штрафи,пенi при перевiрцi -2389,4 тис.грн,
курсовi рiзницi вiд операц. дiяльностi -921,9 тис. грн, втрати вiд уцiнки продукцiї- 1539,2тис.грн,
Витрати на збут -27804 тис. грн.., утому числi збутовi Автобiзнесу 9799тис.грн
Iншi витрати -1636 тис. грн.
Лiквiдацiя необоротних активiв - 316,3 тис. грн.
Витрати вiд неоперацiйних курсових разниць - 1319 тис. грн.
Продажу цiнних паперiв не вiдбувалось
Податок на прибуток нараховано у розмiрi 6887(тис.грн.)
Чистий прибуток за 2013р складає 11001 тис. грн. Чистий прибуток на одну просту акцiю за звiтний рiк складає 13 грн. 66 коп. Порiвняно за минулий рiк дорiвнював 13 грн. 14 коп.
Iншої iнформацiї, що пiдлягає розкриттю згiдно МСБО немає
Доходи та витрати
Доходи та витрати визнаються за методом нарахування. Дохiд вiд надання послуг вiдображається в момент виникнення незалежно вiд дати надходження коштiв i визначається, виходячи iз ступеня завершеностi операцiї з надання послуг на дату балансу.
Дивiденди визначаються доходом, коли встановлено право на отримання виплати. Витрати, понесенi у зв`язку з отриманням доходу, визнаються у тому ж перiодi. Що й вiдповiднi доходи.
Дохiд вiд реалiзацiї по напрямкам дiяльностi
Таблиця 8.
2013
1. Дохiд вiд реалiзацiї продукцiї 137909459,86
2. Дохiд вiд реалiзацiї послуг 4413189,85
3. Дохiд вiд реалiзацiї товарiв 300017812,93
Всього доходи вiд реалiзацiї 442340462,64
Дохiд вiд реалiзацiї
Таблиця 9.
1. Продукцiї Завод 137689909,25
2. Автонапрямок 219550,61
Всього 137909459,86
Товарiв Завод 46712824,40
Автонапрямок 253304988,53
Всього 300017812,93
Посгуг Завод 948203,55
Автонапрямок 3464986,30
Всього 442340462,64
Супермаркети 2013р. ( з ПДВ)
С- до вхiд Вiдвантажено Перiод вiдстрочки Оплачено В т.ч. повернення Залишок з вiдстрочкой
4825413,14 16259999,22 Смiтники: 4-4,5 мiс., сiтка: 1,5-2,2 мiс 15930573,08 107481,85 5154839,28
В рядку 2050 вiдображена собiвартiсть:
Таблиця 10. Собiвартiсть реалiзованої продукцiї - 99920,0 тис. грн. Собiвартiсть реалiзованих товарiв 274887,9 тис. грн. Собiвартiсть послуг 186,2 тис. грн.
Витрати по позикам
Витрати по позикам, якi не є часткою фiнансового iнструменту та не капiталiзуються як частина собiвартостi активiв, визнаються як витрати перiоду. Пiдприємство капiталiзує витрати на позики, якi безпосередньо вiдносяться до придбання, будiвництва або виробництва квалiфiкованого активу, як частина собiвартостi цього активу.
6.3.Iндивiдуальний звiт про рух грошових коштiв за 2013 рiк
За звiтний перiод, за попереднiй перiод
2013 рiк (2012 рiк) (Форма №3)
I. Рух коштiв у результатi операцiйної дiяльностi 10.1 -
Надходження вiд: - -
Реалiзацiї продукцiї (товарiв, робiт, послуг) -441147 506454
Надходження авансiв вiд Покупцiв i замовникiв - -
Надходження вiд повернення авансiв - -
Надходження вiд вiдсоткiв за залишк. Коштiв на поточ. Рах. - 398 213
Бюджету податку на додану вартiсть - -
Цiльового фiнансування - -
Надходження вiд отримання субсидiй, дотацiй - -
Надходження вiд боржникiв неустойки(штрафiв, пенi) - -
Надходження вiд операцiйної оренди - -
Надходження вiд отримання роялтi, авторських винагород - -
Надходження вiд страхових премiй - -
Надходження фiн. Установ вiд повернення позик - -
Iншi надходження - 894 456
Витрачання на оплату :
Товарiв (робiт, послуг) - - 387957 450365
Витрачання на оплату авансiв - (-)
Витрачання на оплату повернення авансiв - (-)
Працi - 19099 17270
Зобов'язань з податку на прибуток - - 7567 6887
Вiдрахувань на соцiальнi заходи - - 9296 8860
Зобов'язань з податкiв i зборiв - - 8718 7721
Витрачення на оплату зобов'язань з податку на прибуток - - 7567 6887
Витрачення на оплату зобов'язань з податку на додану вартiсть - -
Зобов'язань з iнших податкiв i зборiв - - 1151 834
Витрати на оплату зобов'язань за страховими контрактами - -
Витрачання фiнансових установ на надання позик - -
Цiльових внескiв - -
Iншi витрачання - - 4639
Чистий рух коштiв вiд операцiйної дiяльностi - 17369 18268
II. Рух коштiв у результатi iнвестицiйної дiяльностi 10.2 -
Реалiзацiя фiнансових iнвестицiй - -
Реалiзацiя необоротних активiв - -- 9263
Надходження вiд деривативiв - -
Надходження вiд погашення позик - - 29902 -
Надходження вiд вибуття дочiрнього пiдприємства та iншої господарської одиницi
Iншi надходження - -- 23958
Витрачання на придбання:
фiнансових iнвестицiй - -
Необоротних активiв - - 9536 22486
Виплати за деривативами - -
Витрачання на надання позик - - 27042 --
Витрачиння на придбання дочiрнього пiдприємства та iнш. Господарської одиницi - -
Iншi платежi - - ---- 25665
Чистий рух коштiв вiд iнвестицiйної дiяльностi - - (-6676) (-14930)
Ш. Рух коштiв у результатi фiнансової дiяльностi 10.3 -
Надходження вiд:
Власног капiталу
Отриманi позики - 45896 91121
Надходження вiд продажу частки в дочiрньому пiдприємствi
Iншi надходження - - 1086 -
Витрачання н ;
Викуп власних акцiй - -
Погашення позик - - 56081 83641
Сплату дивiдендiв - -
Витрачання на сплату вiдсоткiв - -2736 -
Витрачання на сплату заборгованостi з фiнансової оренди - -
Витрачання на придбання частки в дочiрньому пiдприємствi - -
Витрачання на виплати неконтрольованим часткам у дочiрнiх пiдприємствах - -
Iншi платежi - - 1086 7916
Чистий рух коштiв вiд фiнансової дiяльностi - -(-12921) (-436)
Чистий рух коштiв за звiтний перiод - - (-2228) 2902
Залишок коштiв на початок року - 8473 5556
Вплив змiни валютних курсiв на залишок коштiв - (-253) 15
Залишок коштiв на кiнець року - 5992 8473
Коментарi (примiтки ) до Звiту про рух грошових коштiв.
31 грудня 2013 року.
Операцiйна дiяльнiсть прямий метод
№ пп Статья прямий мотод (+) (-) не уч
Таблиця 3. к(Форме 3) " Рух грошових засобiв "
Грошовi кошти отриман вiд покупцiв,заказчикiв
1. Виручка ОПУ 443902 - -
2. Зменшення сч к отриманню - - -
3. Збiльшення сч к отриманню - 2755 -
( без облiку резерва по сумнiвнiй заборгованостi ) - - -
4. Списание сч.к получ. За сч резерва - 163 -
5. %,дивiденди отриманi,iншi 1455 - -
усього доходiв 442439 - -
За вираховуваннямгрошових виплат постачальникам
6. Собiвартiсть продаж (ОПУ) - 374990 -
7. Збiльшення запасiв 11487 - -
8. Зменьшення запасiв - - -
9. Збiльшення розрахункiв до сплати - - -
10. Зменьшення розрахункiв до сплати - 3690,3 -
мiнус грошових виплат з операцiйних расходiв
11. Операцiйнi витрати (ОПУ) - 42993,3 -
12. Амортiзацiя необоротних активiв - 6403,9 -
13. Витрати по резерву на сумнiвнi борги - - -
14. збiльшення витрат майбутнiх перiодiв - - -
15. Зменьшення витрат майбутнiх перiодiв - - -
16. Зменьшення кредиторськой заборгованностi. По виртатам - - -
17. Збiльшення кредiторськой заборгованностi По витратам - 349,7 -
мiнус грошових виплат по процентам Оплата векселiв по операцiйнiй дiяльностi - 3006 -
18. Фiнансовi витрати(ОПУ) - 1542 -
19. Зменьшення кредиторськой заборгованностi По % - - -
20. Збiльшення кредиторськой заборгованностi По % - 142,6 -
21. Амортизацiя скидки по ФИ - - -
22. Амортизацiя премiї по ФИ - - -
мiнус грошовi виплати по налогам - - - -
23. Витрати по податку на прибуток (ОПУ) - 7567,0 -
24. Зменьшення кредиторськой заборгованностi по ннп 2990,7 - -
25. Збiльшення кредиторськой заборгованностi по ннп - - -
26. Збiльшення ОНО с урахуванням корригування - - -
27. Зменьшення ОНО 1137,1 - -
28. Неоперацiйнiй прибуток/ збiтки - - -
29. Доходи по методу долевої участi - - -
15614,8 440684,8 -
усоьго витрат - 425070 -
= Чистий грошовий потiк вiд операцiйної дiяльностi 17369 - -
Грошовi кошти товариства на кiнець звiтнього перiоду складаються з коштiв в нацiональнiй валютi,що знаходяться в банку на поточному рахунку та касi в сумi 5627,1тис. грн.., коштiв в iноземнiй валютi- 364,9 тис. грн..
Детальна iнформацiя по першому роздiлу наведена у Табл "Операцiйна дiяльнiсть" за прямим методом
У другому роздiлi "рух коштiв у результатi iнвестицiйної дiяльностi"
Грошовi потоки, що пiдлягають вiдображенню в статтях "Надходження вiд реалiзацiї фiнансових iнвестицiй та необоротних активiв" пiдприємство не мало. Грошовi потоки, що пiдлягають вiдображенню в статтi"Надходження вiд погашення позик" ряд 3230 у сумi 29902тис.-повернення позик вiд пiдприємств,пов'язаних осiб ООО "Фрунзе-Холдiнг" та ООО "Автоцентр Фрунзе"
У рядку 3275 "Витрачання на надання позик" -27042тис грн була видача позик пiдприємствам ООО "Фрунзе-Холдiнг" та ООО "Автоцентр Фрунзе"
У третьйому роздiлi "Рух коштiв у результатi фiнансової дiяльностi"
Рядок 3305 "Отримання позик" пiдприємство отримувало 41301,2тис короткострокових кредитiв та 4594,8тис грн. довгострокових кредитiв
Рядок 3350" Погашен ня позик" повернено позик на суму 45705,1 тис по короткостроковим кредитам та 10375,9 тис по довгостроковим кредитам.
В Рядках 3340 та 3390 вiдображено отримання та погашення Поворотної допомоги вiд засновникiв-акцiонерiв товариства, пов'язаних осiб у розмiрi 1086тис. грн
Iншої iнформацiї, що пiдлягає розкриттю згiдно МСБО немає.
6.4 Iндивiдуальний звiт про власний капiтал за 2013 рiк
Форма №4
Стаття Примiтки Статутний
капiтал Iнший
додатковий
капiтал Резервний
капiтал Нерозподiлений
прибуток Разом
Залишок на початок року - 2658 9453 665 190236 203012
Коригування: - - - - - -
Виправлення помилок - - - - (61) (61)
Iншi змiни - - - - (1787) (1787)
Скоригований залишок на початок року 2658 9453 665 188388 201164
Використання дооцiнки необоротних активiв - - - - - -
Чистий прибуток (збиток) за звiтний перiод ----- 11001 11001
Розподiл прибутку: - - - - - -
Виплати власникам (дивiденди) - - - - - -
Приєднання пiдприємства
Разом змiн в капiталi - - - (-9453) 9453- 11001 11001
Залишок на кiнець року - 2658 ---- 10118 199389 212165
Примiтки до Звiту про власний капiтал (Додаток до ф.4)
4. Коментарi (примiтки) до Звiту про власний капiтал . (Додаток до ф.4)
Зареєстрований статуний капiтал товариства становить 2658,4 (тис.грн.),який внесено у повному обсязi.
Статутний фонд подiлено на 805575 простих iменних акцiй, номiнальною вартiстю пiсля дооцiнки 3,3 грн кожна.
Акцiонери товариства надiленi всiма правами, пов"язаних з акцiями та передбаченими законодавством України.
Привiлеїв чи обмежень, пов'язанi з акцiями , в тому числi по розподiлу дивiентiв та поверненню капiталу немає.
Акцiї товариства розподiленi мiж акцiонерами наступним чином: 100% акцiй товариства належить фiзичним особам.
На початок перiоду були зробленi коригування по рядкам 030,040 по нерозподiленному прибутку, а саме:
В балансi
ПАСИВ рядок 1420 "нерозподiлений прибуток " була зменшена на 1849,8тис.грн
132,0 тис- зменшена на безнадiйну заборгованiсть минулих рокiв , отриману при приєднаннi ХОСВОIСОIУ
"Фрунзе Сiтка" по особi Рибкiн Д.
1769,2 тис.- зменшення прибутку на витрати понесенi у минулому роцi, але вiдображенi у поточному по актам виконаних робiт.
97,1 тис. грн - збiльшено прибуток на корригування по резерву сумнiвних боргiв виправлення помилки
16,8 тис. грн - зменшено прибуток на витрати минулих рокiв, виправлення помилки по невчасно списаним витратам по виробництву ЦЛОМ( секцiї огорожi)
8,3 тис грн -зменшено прибуток на суму матерiалiв використаних пiдрядником на ремонт банерiв у минулих роках, 20,6 тис - зменшено прибуток на корригування по звiрки з патентiв та податку по ПДВ.
В АКТИВI балансу:
По рядку 1130 зменшено на 1787,1тис. грн- витрати минулого року, вiдображенi у поточному роцi за вiдсутнiстю документiв.
По рядку 1125 зменшено на 132,0 тис корригування безнадiйної заборг. Та збiльшено на 97,1 тис. грн
Корригування резерву сумнiвн. Боргiв
По рядку 1100 зменшено суму запасiв на 9,5 тис. грн
По рядку 1102 зменшено Нез. Виробництво на 16,8 тис грн
Сумарнi змiни по валютi балансу - зменшення на 1849,8 тис. грн
За поточний рiк пiдприємством зароблено чистого прибутку на суму 11001 тис. грн. , який є нерозподiленим
Власний капiтал пiдприємства на кiнець року дорiвнює 212165 тис.грн
Iншої iнформацiї, що пiдлягає розкриттю згiдно МСБО немає.
6.5. Звiрення власного капiталу та прибутку або збитку
ПАТ " Завод iм.Фрунзе" вперше прийняло МСФЗ у 2012 роцi.
Крiм цього пiдприємством були донарахованi рiзнi резерви сумнiвних боргiв , резерви вiдпусток, що також було вiдображено в балансi.
По довгостроковим кредитам була видiлена поточна частина в розмiрi 2835,8 тис. грн.
Всi коригуючi проводки були зробленi за рахунок " Нерозподiлений прибуток ( непокритий збиток)"
6.6. Примiтки до iнформацiї за сегментами
Пiдприємство має такi господарськi сегменти :
- виробництво та реалiзацiя металургiйної продукцiї (далi - ВРМ);
- продаж автомобiлiв та надання послуг СТО (далi ТП);
- iншi, який включає надання послуг фiзичним особам та роздрiбну торгiвлю.
Прибуток сегментiв до оподаткування не включає (виключення) iншi доходи, збитки вiд курсових рiзниць, штрафи та iншi витрати.
Доходи звiтних сегментiв - 455725 тис.грн. у т.р.:
ВРМ - 148983 тис.грн.; ТП- 257703 тис.грн.; iншi - 44536 тис.грн.; нерозподiленi статтi - 4503 тис.грн.
Витрати звiтних сегментiв - 442096 тис.грн. у т.р.:
ВРМ - 139062 тис.грн.; ТП- 254607 тис.грн.; iншi - 40079тис.грн.; нерозподiленi статтi - 8348 тис.грн.
Фiнансовий результат дiяльностi звiтних сегментiв - прибуток у сумi 13629 тис.грн. у т.р.:
ВРМ - прибуток 9921 тис.грн.; ТП- прибуток 3096 тис.грн.; iншi - 4457 тис.грн.; нерозподiленi статтi - збиток 3845 тис.грн.
Активи сегменту включають торгову дебiторську заборгованiсть, основнi засоби та нематерiальнi активи, й не включають iншу дебiторську заборгованiсть та iнвестицiйну нерухомiсть, якi контролюються на рiвнi пiдприємства в цiлому.
Активи звiтних сегментiв - 238020 тис.грн. у т.р.:
ВРМ - 165400 тис.грн.; ТП- 60166 тис.грн.; iншi - 12454 тис.грн.;
нерозподiленi статтi - 26553 тис.грн.
Усого активiв пiдприємства 264573 тис. грн
Сегментнi зобов"язання включають торгову кредиторську заборгованiсть та резерв вiдпусток, й не включають доходи майбутнiх перiодiв, короткостроковi позики, iншу кредиторську заборгованiсть, якi контролюються на рiвнi пiдприємства в цiлому.
Зобов"язання звiтних сегментiв - 28805 тис.грн. у т.р.:
ВРМ - 26026 тис.грн.; ТП- 2578 тис.грн.; iншi - 201 тис.грн.;
нерозподiленi статтi - 23603 тис.грн.
Усього зобов'язань пiдприємства 52408 тис. грн
Мiжсегментнi продажi та операцiї вiдсутнi. Географiчних сегментiв товариство не вважає за потрiбне надавати деталiровку
Довгострокова дебiторська заборгованiсть (дисконтування)
Таблиця 11.
Довгострокова дебiторська заборгованiсть (дисконтування) понад рiк, бiльше 3000,00 грн.
37.1.3
№ п/п Контрагент Договiр Сумма деб. Заборгованостi на 31.12.2013р.Справедлива вартiсть деб.заборгованостi (стр.4*0,9259) Рiзниця
1 2 3 4 5 6
1 Велтон Телеком СВ 0208402/4 (30.04.2012) 9098,22 8424,04 -674,18 понад рiк
2 Коваль О. О. ФОП СВ 694 (03.12.2012) 3500,00 3240,65 -259,35
3 Саммит-Харкiв 3919,20 3628,79 -290,41
СВ 202/206Н (23.05.2012) 1890,40 - -
СВ 202/205Н (23.05.2012) 2098,80 - -
4 ТОВ "Євроiндекс-Промо" СВ 34/GRN (11.10.2012) 9000,00 8333,10 -666,90
Довгострокова дебiторська заборгованiсть (дисконтування) понад 2-х рокiв
37.1.3
№ п/п Контрагент Договiр Сумма деб. Заборгованостi на 31.12.2013р.Справедлива вартiсть деб.заборгованостi (стр.4*0,8573) Рiзниця
5 Неонет В.В. ФОП Договор б/н (01.07.10) 12324,85 10566,09 -1758,76
6 ТОВ "Бiзнес Партнер ЛТД" СВ 000093 (04.11.2012) 2475,79 2122,49 -353,30
7 Шамрай А.П. ПП СВ 51 (21.10.2010) 2475,79 2122,49 -353,30
8 Харкiвмiськгаз ВАТ Договiр 1221 (22.01.2010) 11,61 9,95 -1,66
9 Кириченко О. В. ФОП Дог. 15/11 (15.11.2011) 20301,90 17404,82 -2897,08
10 Один Детективно-коллекторська агенцiя СВ 004 (20.09.2011) 4000,00 3429,20 -570,80
11 РАВ-ПЛЮС ПП 4000,00 3429,20 -570,80
СВ 1304-3 (13.04.2011) 2000,00 - -
СВ б/н (16.05.2011) 2000,00 - -
12 Харкiв-транс-сервiс Дог,31 (27.05.11) 8600,00 7372,78 -1227,22
6.7.Дебiторська заборгованнiсть вiдображена в балансi розгорнуто за статтями активу та має наступну структуру:
Таблиця 12.
1. Дебiторська заборгованнiсть за товари, роботи, послуги (чиста реалiзацiйна вартiсть) - 13032 тис.грн ;
2. Дебiторська заборгованiсть за розрахунками з бюджетом - 2342 тис.грн;
3. Дебiторська заборгованiсть за виданими авансами - 9861 тис.грн;
4. Iнша поточна дебiторська заборгованiсть - 117 тис.грн;
Довгострокова кредиторська заборгованiсть ( дисконтування , тис. Грн) понад 2-х рокiв 37.1.3
Таблиця 13
№ п/п Контрагент Договiр Сумма деб. Заборгованостi на 31.12.2013р.Справедлива вартiсть деб.заборгованостi (стр.4*0,8573) Рiзниця
1 2 3 4 5 6
1 Василенко I.М. ФОП Дог. Б/н 01.04.2010) 6374,74 5465,06 -909,68
2 Серебрякова В. Ф. ФОП 88023,48 75462,53 -12560,95
Дог 01/08-10 Се (01.08.2010) 19461,22 - -
Дог 03/08-10 Се (01.08.2010) 42138,32 - - Дог 04/08-10 Се (01.08.2010) 26423,94 - -
Довгострокова заборгованiсть (бiльше 1-ого року)
Дисконтування на 31.12.2013г.
Таблиця 14.
№ п/п Контрагент Договор Сума заборг на 31.12.13 Справ.варт.
стр.4х0,9259 Рiзниця
1 2 3 4 5 6
Дебиторська заборгованiсть Рах. 371.3
Понад 1 рiк К-Т 10633,18
1 Астер-М 12/03(12.03.12) 15665,59 14504,77 1160,82
24/12(24.12.12) 4000,00 3703,60 296,40
28/12(28.12.12) 8490,50 7861,35 629,15
2 Грейф ТД ООО 26/10(26.10.12) 22424,74 20763,07 1661,67
26/05(26.05.12) 3701,34 3427,07 274,27
3 Подкопай ЧФ 30/01(30.01.12) 4562,84 4224,73 338,11
4 СЭЛС ООО 19/12(19.12.12) 13635,00 12624,65 1010,35
20/12(20.12.12) 4524,03 4188,80 335,23
5 Дивинтос ООО 09/12(09.02.12) 4998,80 4628,39 370,41
6 Экспортком ООО 10/01(01.01.12)15288,48 14155,60 1132,88
7 Бриллион ООО 15/02-1(15.02.12) 46206,31 42782,42 3423,89
Понад 2-х рокiв К-Т К-0.8573 14356,91
1 Астер-М 28/09(28.09.11) 4906,83 4206,63 700,20
2 Оргкровля ООО 02/11(02.11.11)25556,43 21909,53 3646,90
04/11(4.11.11) 6246,00 5354,70 891,30
08/12(08.12.11)11103,36 9518,91 1584,45
26/12(26.12.11)5938,85 5091,38 847,47
3 Парус ВП ПП 28/01(28.01.11)5019,23 4302,98 716,24
4 Дивинтос ООО 02/12(2.12.11) 5428,66 4653,99 774,67
5 Найда С.С. ФОП ПН0711/1(07.11.11) 1719,84
6 Найда С.С. ФОП ПН0710(14.11.11) 1066,88
7 Центрэнергострой ООО27/06(27.06.11) 16881,32 14472,36 2408,96
Понад 1 рiк Д-Т К-0.9259 24067,59
1 Аркстоун ООО 12.04.11(12.04.11) 8000,00 7407,20 592,80
2 Астер-М ООО 23/01(23.01.12) 4686,54 4339,27 347,27
20/12(20.12.12) 6894,25 6383,39 510,86
3 Будком-Алон ПП 21/05((21.05.12) 4690,80 4343,21 347,59
4 Востокстрой ТПО 12/10(12.10.11)35743,57 33094,97 2648,60
1/11(01.11.11)29058,84 26905,58 2153,26
19/11(19.11.11)6269,75 5805,16 464,59
5 Экспортком ООО 27/03(27.03.12)14000,00 12962,60 1037,40
6 Энергетична альтерн.0305/12(3.05.12) 31500,00 29165,85 2334,15
7 АКПД-плюс ООО 02/11(02.11.11) 4166,50 3857,76 308,74
8 Оргкровля ООО 02/11(1.06.11) 15000,00 12859,50 2140,50
9 Подкопай ЧФ 01/02(01.02.12) 4000,00 3429,20 570,80
10 Стройсервис ООО22/10(22.10.12) 5696,72 5274,59 422,13
11 Управление механизации 30/03(30.03.12) 15000,00 13888,50 1111,50
12 Центрэнергострой ООО 28/06(28.06.11) 46697,17 43236,91 3460,26
10/10(10.10.11) 16666,00 15431,05 1234,95
15/11(15.11.11) 8333,00 7715,52 617,48
13 Марковский и К ООО 06/10(06.10.11) 50805,82 47041,11 3764,71
Понад 2-х рокiв 371.1 Д-Т К-0.8573 3909,18
1 Восток СК ООО Св 84(21.10.11) 5413,80 4641,25 772,55
2 Максигрупп ПП Св158(1.09.11) 6404,42 5490,51 913,91
Св344(4.10.11) 10161,89 8711,79 1450,10
Св415(10.11.11)5414,33 4641,71 772,62
Всього сума 52966,86
Довгострокова заборгованiсть ( бiльше 1 року)
Дисконтування 31.12.2013р. ( тис грн)
Таблиця 15.
№ Контрагент Договiр,рахунок Сума Заборгованостi на 31.12.2013 Справедлива вартiсть ( стр. 4* 0,8573) Рiзниця
1 2 3 4 5 6
Бiльше 2 рокiв
Кредиторська заборгованiсть рах.68.1.1
1 Малеванов С.В. ФЛ-П Дог. № 08/10 вiд 01.01.2010 8935,23 7660,17 - 1275,06
Всього по рахунку 68.1.1 8935,23 7660,17 -1275,06
Дебiторська заборгованiсть рах.36.1.0
1 Рибкiн Д.Ю. ФОП СФ № 12029 вiд 09.08.2011 189615,24 162557,15 -27058,09
2 Нечипоренко С.А. СФ № 133417 вiд 05.02.2011 10305,16 8834,61 -1470,55
3 Стасюк А.В. РН-281565 вiд 23.05.2011 8500,80 7287,74 -1213,06
РН-288924 вiд 22.06.2011 528,12 452,76 -75,36
Iтого Стасюк А.В. 9028,92 7740,50 -1288,42
Всього по рах. 36.1.0 208949,32 179132,26 -29817,06
Бiльше 1 року
Кредиторська заборгованiсть рах.68.1.1
1 Геоспецсервiс ТОВ СФ № 152934 вiд 08.06.2012 8088,69 7489,32 -599,37
2 Корняков А.А. СФ № 167114 вiд 26.09.2012 6000,00 5555,40 -444,60
Всього по рах. 68.1.1 14088,69 13044,72 -1043,97
Дебiторська заборгованiсть рах.36.1.0
1 Промснаб-Харкiв ТОВ СФ № 112047 вiд 03.06.2011 23022,90 21316,90 -1706,00
2 НП Енерго ПП СФ № 173328 вiд 15.11.2012 40179,20 37201,92 -2977,28
3 ТОВ "Стиль Сафарi" РН № 498367 вiд 30.05.2012 13747,20 12728,53 -1018,67
4 Дорремстрой КП СФ № 146557 вiд 17.04.2012 4331,26 4010,31 -320,95
Всього по рах. 36.1.0 81280,56 75257,66 -6022,90
Таблиця 16.
Кредиторська заборгованiсть, яка закрилась у 2013 роцi по рах.68.1.1
1 Теспо-Л ПП СФ № 115724 вiд 09.08.2011 1334,27
Всього по рах. 68.1.1 1334,27
Дебiторська заборгованiсть, яка закрилась у 2013 роцi по рах. 36.1.0
1 АДВИСМАШ СФ № 106958 вiд 15.04.2011 1040,21
2 Завод iм.Малишева ГП СФ № 20524 вiд 09.09.2008 43213,74
Всього по рах. 36.1.0 44253,95
Таблиця 17.
Авто 2010
Сума Дисконтування Рiзниця
№ Контрагент Договiр,рахунок Сума Заборгованостi на 31.12.2013 Справедлива вартiсть ( стр. 4* 0,8573) Рiзниця
1 2 3 4 5 6
АС ООО х 2130,17 2570,33 440,16
VII. Доповнення до розкриття iнформацiї
7.1.Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї.
На балансi пiдприємства утримуються довгостроковi фiнансовi iнвестицiї:
Акцiї пiдприємсва ПАТ"ХЗЄТ" на загальну суму 453,6 тис грн у кiлькiстi 87661шт.-простi акцiї
Доля заводу трохи перевищує 50% володiння у статутному капiталi. Номiнальна вартiсть акцiї 0,25грн
По цiнi придбання. Але, це пiдприємство вже багато рокiв являється збутковим , на кiнець поточного року
Його убутки склали 3650,8 тис. Займається воно послугами з наданням в оренду майна. Хоча у нашого
Пiдприємства є деякi економiчнi вигоди вiд утримання на балансi акцiй ПАТ"ХЗЄТ" - це довгострокова угода сервiтуту.
Тому вважаємо недоцiльним списувати на убутки вартiсть акцiй.
Також на балансi пiдприємства утримуються сертифiкати венчурного фонду " Фрунзе-Iнвест" управлiння яким здiйснює Маст Iнвест на суму 3572,9 тис. грн.
7.2.Доповнення до iнформацiї основнi засоби.
ПАТ "Завод iм.Фрунзе" станом на 31.12.2013р має основнi засоби, стосовно яких є передбаченi законодавством обмеження щодо володiння в користуваннi, тобто знаходятся у заставi банкiвських установ.
Основнi засоби, якi знаходяться в заставi банка на 31.12.2013 р ( тис. грн)
Таблиця 18.
Iнв. % Найменування об'єкта Первiсна вартiсть Знос Залишкова вартiсть
1024 Адм. Адмiнiстративна будiвля виробничо-адмiн.корпус по вул. Молода Гвардiя 3803,65 868,20 2935
1024 СТО Будiвля СТО виробничо-адмiн.корпус по вул. Молода Гвардiя 5709,55 1302,31 4407
1024 Цех1. Виробничий цех № 1 П виробничо-адмiн.корпус по вул. Молода Гвардiя 5282,85 1205,84 4077
9156 Станок лазерного розкрою листового металу TRUMPF 2323,81 290,47 2033
6519 Прес дiркопроб.SOENEN 500 MR15 з разм.блоком 13524,66 915,12 12610
7.3.Довгостроковi необоротнi активи, призначенi для продажу
Пiдприємство класифiкує необоротний актив як утримуваний для продажу, якщо його балансова вартiсть буде в основному вiдшкодовуватися шляхом операцiї продажу, а не поточного використання. Необоротнi активи, утримуванi для продажу оцiнюються i вiдображаються в бухгалтерському облiку за найменшою з двох величин: балансовою або справедливою вартiстю з вирахуванням витрат на операцiї, пов`язанi з продажем. Амортизацiя на такi активи не нараховується. Збиток вiд зменшення корисностi при первiсному чи подальшому списаннi активу до справедливої вартостi за вирахуванням витрат на продаж визнаються у звiтi про фiнансовi результати. На 31.12.2013р ПАТ "Завод iм Фрунзе" на балансi не має довгострокових необоротних активiв, призначених для продажу.
7.4.Фiнансовий лiзинг(оренда)
Станом на кiнець дня 31.12.2013 року ПАТ " Завод iм.Фрунзе" не має основних засобiв отриманих у фiнансовий лiзинг
7.5. Доповнення до iнформацiї нвестицiйна нерухомiсть
До iнвестицiйної нерухомостi ПАТ " Завод iм.Фрунзе" вiдносить будiвлi, примiщення або частини будiвель, утримуванi з метою отримання орендних платежiв, а не для використання у наданнi послуг чи для адмiнiстративних цiлей або продажу в звичайному ходi дiяльностi. Будiвлi, якi включають одну частку, яка утримується з метою отримання орендної плати та другу частку для використання у процесi дiяльностi Пiдприємства або для адмiнiстративних цiлей, в бухгалтерському облiку такi частини об`єкту нерухомостi оцiнюються та вiдображаються окремо, якщо вони можуть бути проданi окремо. Iнвестицiйна нерухомiсть первiсно оцiнюється за собiвартiстю. Оцiнка пiсля визнання здiйснюється на основi моделi справедливої вартостi. Прибуток або збиток вiд змiни в справедливiй вартостi iнвестицiйної нерухомостi визнається в прибутку або збитку.
Iнвестицiйна нерухомiсть
Групи основних засобiв Залишок на початок року Надiйшло за рiк Вибуло за рiк Нараховано амортизацiї за рiк Iншi змiни за рiк Залишок на кiнець року
Первiсна вартiсть Накопичена амортизацiя Первiсна вартiсть Знос Первiсна вартiсть Знос Первiсна вартiсть Накопичена амортизацiя
Iнвестицiйна нерухомiсть 19845 - - - - 452 - - 16845 452
7.6.Доповнення до iнформацiї податки на прибуток
Витрати з податку на прибуток являє собою суму витрат з поточного та вiдстроченого податкiв. Поточний податок визначається як сума податкiв на прибуток, що пiдлягають сплатi ( вiдшкодуванню) щодо оподаткованого прибутку ( збитку) за звiтнiй перiод. Поточнi витрати Пiдприємства за податками розраховуються з використанням податкових ставок, чинних (або в основному чинних) на дату балансу.
Вiдстрочений податок розраховується за балансовим методом облiку зобов`язань, та являє собою податковi активи та зобов`язання, що виникають в результатi тимчасових рiзниць мiж балансовою вартiстю активу чи зобов`язання в балансi та їх податковою базою.
Вiдстроченi податковi зобов`язання визнаються, як правило, щодо всiх тимчасових рiзниць, що пiдлягають оподаткуванню. Вiдстроченi податковi активи визнаються з урахуванням ймовiрностi наявностi в майбутньому оподатковуваного прибутку, за рахунок якого можуть бути використанi тимчасовi рiзницi, що пiдлягають вирахуванню. Балансова вартiсть вiдстрочених податкових активiв переглядається на кожну дату й зменшується в тiй мiрi, у якiй бiльше не iснує ймовiрностi того, що буде отриманий оподаткований прибуток, достатнiй, щоб дозволити використати вигоду вiд вiдстроченого податкового активу повнiстю або частково.
Вiдстрочений податок розраховується за податковими ставками, якi, як очiкується, будуть застосовуватися в перiодi реалiзацiї вiдповiдних активiв або зобов`язань. Пiдприємство визнає поточнi та вiдстроченi податки як витрати або дохiд i включає в прибуток або збиток за звiтний перiод, окрiм випадкiв, коли податки виникають вiд операцiй або подiй, якi визнаються прямо у власному капiталi або вiд об`єднання бiзнесу.
Пiдприємство визнає поточнi та вiдстроченi податки у капiталi, якщо податок вiдноситься до статей, якi вiдображено безпосередньо у власному капiталi в тому самому чи в iншому перiодi.
Розрахунок тимчасової рiзницi на кiнець 2013р
Таблиця 19.
Бух. Вартiсть Податкова вартiсть Тимчасова рiзниця ВПА ВПЗ
1. Основнi засоби ( 030) 158018839 97495330 60523509 - 10894231,6
2. МНМА ( залишок вартостi) - 533084,21 - -533084 95955,12 -
3. Зал. Вартiсть iнвестицiйної нерухомостi ( 055) 8206000 - 8206000 - 1477080
4. Нематерiальнi активи ( 010) 74700 38048,63 36651,37 - 6597,25
5. Капiтальнi iнвест. незавершене будiвництво (020) 4331600 55470,47 4276129,53 - 769703,32
6. Довгостроковi фiнансовi iнвестицiї 4025900 4031200 -5300 954 -
7. Сировина та матерiали (с/ст сума уцiнки) 12712200 22288911,35 -9576711,35 1723808 -
8. Незавершене виробництво (23,25) 2556800 3880353,72 -1323553,72 238239,67 -
9. Готова продукцiя (130) 17748900 16923283,74 825616,26 - 148610,93
10. Товари ( 140) 24803900 25529084,67 -725184,67 130533,24 -
11. Розрахунки з покупцями i замовн. 13494100 12881200 612900 - 110322
12. Затрати майбутнiх перiодiв - 449311,56 -449311,56 80876,08 -
13. Дебiтор. Заборгованiсть за аванс. (Дт. 37) 9861100 10320900 -459800 82764 -
14. Iнша поточн. Дебiт. Заборгов.(210) 117100 117100 - - -
15. Iншi активи (250) - 2384200 -2384200 429156 -
16. Резерв сумнiвн боргiв (Кт. 38) 897807,3 354165,1 543642,2 - 97855,6
17. Забезпеч. Виплат вiдпусток ( Кт. 47) 2326972,38 2326972,38- - -
18. Довгосрочнi кредити банкiв (440) 7754226,84 10590000 -2835773,16 510439,17 -
19. Короткострок. кредити банкiв ( 500) 10035912,09 7200100 2835812,09 - 510446,18
20. Вексиля виданi ( 520) - - - - -
21. Кредит. Заборгованiсть (530) 16585400 14870300 1715100 - 308718
22. Поточнi зобов"язання по розрахун. :
з одерж. Авансiв ( 540) 3160200 3758200 -598000 107640 -
зi страхування ( 570) 449270,8 449270,8 - - -
з оплати працi ( 580) 856600 856600 - - -
23. Iншi поточнi зобов"язання (610) 78900 1369200 -1290300 232254 -
24. Розрахунки по нач. Вiдсоткам 4924410,19 4277807,37 646602,82 - 116388,51
25. Забезпечення iнших витрат та платежiв
штраф по податку на прибуток 735141,37 - 735141,37 - 132325,4
Всього - - - 3632619,28 14572278,86
ВПА ( по ставцi 19%) перевищує ПВЗ
10939659,58
7.7.Доповнення до iнформацiї фiнансовi зобов`язання
Ринковий ризик
Ринковий ризик - це ризик того, що справедлива вартiсть майбутнiх грошових потокiв по фiнансовому iнструменту коливатиметься внаслiдок змiн ринкових цiн. Ринковi цiни включають чотири типи ризику: валютний ризик, ризик змiни вiдсоткової ставки, ризик змiни цiн на товари i iншi цiновi ризики, наприклад, ризик змiни цiн на цiннi папери. Фiнансовi iнструменти яким притаманний ринковий ризик включають дебiторську заборгованiсть, кредити i позики, депозити, iнвестицiї та iншi фiнансовi iнструменти.
Валютний ризик
Товариство працює з мiжнародними покупцями i постачальниками i тому пiддається валютному ризику, пов'язаному з рiзними валютами, в яких здiйснюються операцiї (головним чином, в доларах США та євро). Аналiз чутливостi до ризику розглядає тiльки залишки по монетарних статтях, виражених в iноземнiй валютi, i коректує перерахунок цих залишкiв на звiтну дату за умови 10-процентної змiни курсiв валют. Валютний ризик виникає у тому випадку, коли майбутнi комерцiйнi операцiї або визнанi активи i зобов'язання деномiнованi у валютi, вiдмiннiй вiд гривнi.
Таблиця 20.
№ Валюта На 31.12.2012 р. На 31.12.2013 р.
1 2 3
1 Долар США 799,30 799,30
2 Євро 1053,72 1104,15
3 Росiйський рубль 2,63 2,45
Ризик змiни вiдсоткової ставки
Доходи i грошовi потоки Товариства вiд операцiйної дiяльностi, в основному, не залежать вiд змiн ринкових вiдсоткових ставок. Ризик змiни вiдсоткової ставки, до якого схильне Товариство, пов'язаний з позиковими засобами.
На 31 грудня 2011 року i 31 грудня 2012 року банкiвськi кредити були залученi Товариством по фiксованiй вiдсотковiй ставцi. При цьому всiма кредитними договорами передбаченi положення, що дозволяють кредитору мiняти вiдсотковi ставки протягом термiну вiдповiдного кредиту за наявностi iстотних змiн на фiнансових ринках. Позиковi засоби, виданi пiд фiксовану вiдсоткову ставку, пiддають Товариство ризику справедливої вартостi вiдсоткової ставки.
Цiновий ризик
Товариство не пiддається цiновому ризику стосовно цiнних паперiв, оскiльки у Товариства вiдсутнi значних iнвестицiї в цiннi папери або фiнансовi iнструменти, якi пiддавали б її ризику змiни товарних цiн.
Ризик лiквiдностi
Ризик лiквiдностi - це ризик того, що Товариство зiткнеться з труднощами при виконаннi фiнансових зобов'язань.
Обачнiсть при управлiннi ризиком лiквiдностi передбачає наявнiсть достатньої суми грошових коштiв i наявнiсть достатнiх фiнансових ресурсiв для виконання зобов'язань при настаннi термiну їх погашення. Управлiння поточною лiквiднiстю Товариства здiйснюється шляхом контролю над дебiторською i кредиторською заборгованiстю, коштами, витраченими на iнвестування, i використання короткострокового фiнансування.
Нижче, наведенi зобов'язання Товариства по термiнах, що залишилися, до погашення вiдповiдно до договорiв. Суми, показанi в таблицi, - це не дисконтованi грошовi потоки згiдно з угодами.
Нижче представлений аналiз фiнансових зобов'язань по термiнах погашення на 31 грудня 2013 року
Аналiз фiнансових зобов'язань по термiнах погашення
Таблиця 21.
№ Показник На 31.12.2013 р.
п/п до 1 мiс. Вiд 1 мiс. Вiд 6 мiс. Вiд 1 року Всього
до 6 мiс. вiд 1 року до 5 рокiв
1 2 3 4 5 6 7
1 Кредити банкiв - - - -10590028,94
2 Кредиторська заборгованiсть -
за товари, роботи, послуги - 16586
3 Iншi поточнi зобов'язання - 82
Кредити банкiв
Первiсно кредити банкiв визнаються за справедливою вартiстю, яка дорiвнює сумi надходжень мiнус витрати на проведення операцiї. У подальшому суми фiнансових зобов`язань вiдображаються за амортизованою вартiстю за методом ефективної ставки вiдсотку, та будь-яка рiзниця мiж чистими надходженнями та вартiстю погашення визнається у прибутках чи збитках протягом перiоду дiї запозичень iз використанням ефективної ставки вiдсотка.
Iнформацiя щодо iнвестицiйних банкiвських кредитiв за 2013 р.
Таблиця 22.
№ п/п № договору, банк, вiдсоткова ставка, призначення, застава Заборгованiсть по кредитам банкiв на 01.01.2013 г. Отримано протягом 2013 р. Погашено протягом 2013 р.Залишок заборгованостi по кредитам на 31.12.2013
1 №805/6/18/7162 вiд 27.09.07, ПАТ "Укрсоцбанк", 14,5% рiчних, мета-придбання нерухомостi за адресою: м.Харкiв, вул. Плеханiвська,126, застава - iпотека 4535109,06 рос.руб 9482352,94 рос.руб 35552756,12 рос.руб
2 №0010/2011 CL вiд 04.07.11, ПАТ "Кредi Агрiколь Банк", 8,5% рiчних, мета-придбання правильної машини, застава - обладнання 231538,42 євро 231538,42 евро, ДОСТРОКОВО Погашений достроково
3 №0007/2012 CL вiд 05.04.12 р., ПАТ "Кредi Агрiколь Банк", 11,5% рiчних, мета-придбання обладнання, застава - обладнання 26927149,84 рос.руб 26927149,84 рос.руб., ДОСТРОКОВО Погашений достроково
4 №0021/2012 CL от 07.08.2012 р., ПАТ "Кредi Агрiколь Банк", 14,5% рiчних, мета-придбання обладнання, застава - обладнання 7774515,00 рос.руб. 10514866,6 рос.руб. 10612236,36 рос.руб. 7677145,24 рос.руб (з них 6108547,44 рос.руб.- лазер, 1568597,80 рос.руб. -фарбувальнi пiстолети)
5 №096-СВ вiд 08.06.11 р., ПАТ "Унiкредитбанк", 10,03% рiчних, мета-реконструкцiя примiщення, застава - обладнання, iпотека 0 250656,82 дол. 250656,82 дол. ДОСТРОКОВО Погашений достроково
Загалом 79736773,90 рос.руб., 231538,42 євро 10514866,60 рос.руб, 250656,82 дол. 47021739,14 рос.руб., 231538,42 євро, 250656,82 дол. 43229901,36 рос.руб.
Вiдсотковий ризик вiдсутнiй, тому що звищення вiдсотковой ставки не очiкується. Валютний ризик також вiдсутнiй, тому що суттєвої змiни курсу росiйського рубля не очiкується.
7.8. Доповнення до iнформацiї виплати працiвникам
Пiдприємство визнає короткостроковi виплати працiвникам як витрати та як зобов`язання пiсля вирахування будь-якої вже сплаченої суми. Пiдприємство визнає очiкувану вартiсть короткострокових виплат працiвникам за вiдсутнiсть як забезпечення вiдпусток - пiд час надання працiвниками послуг, якi збiльшують їхнi права на майбутнi виплати вiдпускних.
Пенсiйнi зобов`язання. У вiдповiдностi до українського законодавства Пiдприємство утримує внески iз заробiтної плати працiвникiв до державного пенсiйного фонду. Поточнi внески розраховуються як процентнi вiдрахування iз поточних нарахувань заробiтної платнi, такi витрати вiдображаються у перiодi, в якому були наданi працiвниками послуги якi надають їм право на одержання внескiв, та зароблена вiдповiдна заробiтна платня.
Станом на 31.12.2013 р. Поточнi зобов`язання з оплати працi складають 856 тис.грн, поточнi зобов`язання за розрахунками зi страхування - 449 тис.грн;
7.9.Доповнення до iнформацiї операцiї з iноземною валютою
Операцiї в iноземнiй валютi облiковуються в українських гривнях за офiцiйним курсом обмiну Нацiонального банку України на дату проведення операцiй.
Монетарнi активи та зобов`язання, вираженi в iноземних валютах, перераховуються в гривню за вiдповiдними курсами обмiну НБУ на дату балансу. На дату балансу немонитарнi статтi, якi оцiнюються за iсторичною собiвартiстю в iноземнiй валютi, за курсом на дату операцiї, немонитарнi статтi, якi оцiнюються за справедливою вартiстю в iноземнiй валютi, вiдображаються за курсом на дату визначення справедливої вартостi. Курсовi рiзницi, що виникли при перерахунку за монетарними статтями визнаються в прибутку або збитку в том перiодi, у якому вони виникають.
7.10.Доповнення до iнформацiї умовнi зобов'язання та активи.
Пiдприємство не визнає умовнi зобов`язання. Iнформацiя про умовне зобов`язання розкривається, якщо можливiсть вибуття ресурсiв, якi втiлюють у собi економiчнi вигоди, не вiддаленою. Пiдприємство не визнає умовнi активи. Стисла iнформацiя про умовний актив розкривається, коли надходження економiчних вигод є ймовiрним.
7.11.Розкриття iнформацiї про пов'язанi сторони
До пов"язаних сторiн або операцiй з пов"язаними сторонами вiдносяться:
пiдприємства, якi прямо або опосередковано, контролюють або перебувають пiд контролем, або ж перебувають пiд спiльним контролем разом з Пiдприємством;
асоцiйованi компанiї;
спiльнi пiдприємства, у яких Пiдприємство є контролюючим учасником;
члени провiдного управлiнського персоналу Пiдприємства;
близькi родичi особи, зазначеної в першому або другому рядках;
Розрахунки ПАТ "Завод iм. Фрунзе " з пов`язанними особами у 2013р склали 1086 тис.грн., у цю суму не входили виплати бонусiв, дивiдентiв. Пов`язанi сторони не здiйснювали операцiй за договорами куплi-продажу з пiдприємством, фiнансову допомогу, яку пiдприємство отримувало вiд цих осiб - повернуто без затримок.
7.12. УПРАВЛIННЯ КАПIТАЛОМ ТОВАРИСТВА
В галузi управлiння капiталом керiвництво становить мету гарантувати пiдприємству можливiсть ведення
Безприривної дiяльности для забезпечення доходiв акцiонерам , а також пiдтримки оптимальної структури капiталу з метою зниження витрат на його залучення.
Для пiдтримки структури капiталу та її корригування правлiння пiдприємства та наглядова Рада може
Корригувати розмiри дивiдендiв, якi належать виплатi акцiонерам, або направляти увесь зароблений прибуток на розширення виробництва.Може вiдчужувати активи для зниження заборгованностi та залучення додаткових грошових кошiв.
Правлiння здiйснює мониторинг структури капiталу з використанням коефiцiєнту частки залучених коштiв як вiдношення суми чистої заборгованностi к загальнiй величинi капiталу.
В 2012 роцi стратегiя Правлiння залишилась незмiнною в порiвняннi з 2011р та забезпечує рiвень коефiцiєнту заборгованностi не вище 60%, а коефiцiєнту частки запозичених коштiв - не вище 50%.
В 2013 роцi стратегiя Правлiння що до спiввiдношення власних та запозичених коштiв Не змiнювалась
Таблиця 23.
1. Нижче наведенi данi: 2013р. 2012р.
2. Загальна сума залучених коштiв 52408 тис грн. 59777тис.грн.
3. Власний капiтал 212165тис.грн. 203012 тис. грн.
4. Усого капiтал 264573 тис. грн. 264845 тис. грн.
5. К частки запозич. коштiв 19,8% 22,6%
6. Чиста заборгованiсть за вирахуванням
7. Грошових коштiв 46416тис.грн 51304тис.грн.
8. К заборгованностi 17,5% 19%
Як видно з таблицi дiнамика показникiв покращилася , що свiдчить про високий кредитний рейтинг що до управлiння пiдприємством.
7.13 Подiї пiсля звiтної дати
Подiєю пiсля звiтної дати треба зазначити подання iску до суду за результатами комплексної перевiрки за 2012рiк якою було нараховано штрафних санкцiй та донарахувань на 1082,2тис.грн
Суд першої iнстанцiї винiс постанову на користь пiдприємства