Дата розміщення: 13.04.2018

Річний звіт за 2017 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); ВАТ "Завод iм. Фрунзе" засновано в 1994роцi на базi "Завод iм. Фрунзе".
Пiдприємство працює на ринку виробiв з перфорованого металу бiльше 120рокiв, засноване у вiдповiдностi до Указу Президента України ВАТ "Завод iм. Фрунзе"Про корпоратизацiю пiдприємств" вiд 15.06.93р та наказу Мiнмашпрому України вiд 14.09.94р №1246- шляхом перетворення державного пiдприємства у вiдкрите акцiонерне товариство.
У 2005-2006р створено вiддаленi склади у м. Львовi та Симферополi
У 2007-2008р перетворено Київську,Одеську, Донецьку та Днiпропетровську
Фiлiї на вiддаленi склади.
У 2006роцi до товариства було приєднано СП "Фрунзе-Сита"
На сьогодняшнiй день товариство є найбiльшим перфорацiйним пiдприємством України та країн СНД.
У 2010 роцi фiлiї перетворено на вiддаленi склади-7 вiддалених складiв.
У 2011 роцi важливих подiй розвитку не було.
У 2012 роцi було злиття ВАТ “Завод iм. Фрунзе” з Фрунзе-Сетка ХОС ВОИ СОИУ ( код ЄДРПОУ 33292296).
У 2013 р. товариство перетворено в ПАТ.
Приєднання у кiнцi 2014 року ХОС ВОI СОIУ "Солар Фонд" та збiльшення капiталу на 24400 тис. грн.
У 2015 р. вiдбулось змiна найменування товариства на: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЗАВОД ФРУНЗЕ" (було: ПУБЛIЧНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЗАВОД IМ. ФРУНЗЕ").
У 2017 роцi пiдприємство було перетворено на приватне акцiонерне товариство, нова назва - ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "ЗАВОД ФРУНЗЕ".
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; ПАТ "Завод iм.Фрунзе" складається з таких структурних пiдроздiлiв:
-штампувально-заготiвельна дiлянка
-дiлянка з виробництва штампiв
-дiлянка з обслуговування виробництва (електроремонтна,ремонтна)
-технiчний центр листової обробки
-виробництво сiтки та секцiй парканiв,парканiв
-комерцiйний вiддiл
-вiддiл продаж
- автоцентр
Вiддаленi склади у м. Київi, Одесi, Днiпропетровську, Львовi, Запорiжжi створенi для розповсюдження продукцiї у цих регiонах.
Планується розширяти ринки збуту та створювати новi вiддаленi склади
Змiни в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом - не вiдбувалося.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) - 385
Cередня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб) - 13
Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб)- 0
Фонд оплати працi (тис. грн.) - 39692

Фонд оплати працi збiльшився вiдносно попереднього року.

Кадрова програма емiтента спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї її працiвникiв операцiйним потребам емiтента вiдсутня.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не належить
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; У звiтньому перiодi емiтент спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами не проводив
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Будь-яких пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб, протягом звiтного перiоду не було.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); За звiтний перiод Товариство здiйснювало бухгалтерський облiк згiдно облiковiй полiтицi пiдприємства, затвердженiй Наказом б/н вiд 08.01.2012р. "Про органiзацiю бухгалтерського облiку та облiкову полiтику у 2012 роцi". Часткова змiна положень облiкової полiтики сталася 02.01.2014р. Протягом 2015 року згiдно Наказу № 7 вiд 10.01.2015р. вiдбулися частковi змiни положень облiкової полiтики.
Сутнiсть змiн наступна:
1)Вартiсть основних засобiв встановлено з 01.09.15р. у розмiрi що перевищує 6000,00 грн. ( до 01.09.2015р. -2500,00 грн.).
До основних засобiв не вiдноситься оснастка. Амортизацiя щодо оснастки не нараховується . Використання її у виробництвi здiйснюється при видачi у роботу з наступним списанням вартостi на витрати.
Не визнаються необоротними активами з 01.09.15р. об’єкти , вартiсть яких менш нiж 6000,00 грн.
2)Внесено змiни у порядок списання вартостi оснастки .
Вартiсть оснастки , iнструменту, приладiв та iншого майна , що не амортизується, вiдноситься до матерiальних витрат рiвномiрно у вiдповiдностi з використанням цих приладiв.
Також перехiднi залишки оснастки що залишилися не списаними у момент передачi приладiв, потрiбно рiвномiрно списувати у продовж року на вартiсть продукцiї.
3)У роздiл 9 внесено доповнення :
"Визнавати iнвестицiйною нерухомiстю тiльки цiлiснi об’єкти по яким можливо достовiрно визначити вартiсть такої нерухомостi."
4)Доповнено роздiлом 14 – Порядок вiднесення вiдсоткiв по кредитам до вартостi створеного необоротного активу (основного засобу) або на поточнi витрати перiоду.
Встановити цiльове призначення використання кредитних коштiв. На збiльшення вартостi основних засобiв вiдносити вiдсотки на придбання цих основних засобiв. Короткостроковi кредити та овердрафти та нарахованi по ним вiдсотки вiдносяться згiдно правил МСФО на поточнi витрати перiоду.
5)Зарахування до нерозподiленого прибутку перевищення сум попереднiх дооцiнок (iндексацiї) разом з сумою вiдновлення корисностi над сумою зменшення корисностi та попереднiх уцiнок остаточної вартостi. Кошти нематерiальних активiв потрiбно вiдносити на повну вартiсть приїх вибуттi або перiодично (щомiсячно, щоквартально, раз на рiк ) у сумi , пропорцiйнiй нарахованiй амортизацiї.
Амотризацiя нараховується прямолiнiйним методом.
Запаси оцiнюються по собiвартостi придбання.
Метод облiку та оцiнки вартостi фiнансових iнвестицiй - по собiвартостi.

У 2017 роцi вiдбулись наступнi змiни в облiковiй полiтицi:
Змiни незначного характеру, а саме : бiльш деталiзовано порiдок створення та використання резервiв, подрiбнiше прописан и механiзми
Знецiнення запасiв, уточнено критерiї суттєвостi, прописаний склад iнвентаризацiйних комiсiй та комiсiй по знецiненню запасiв.
Детальнiше прописан порiг существенностi.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основнi види продукцiї або послуг, що їх виробляє чи надає емiтент, за рахунок продажу яких емiтент отримав 10 або бiльше вiдсоткiв доходу за звiтний рiк, у тому числi обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразi): Решета металевi та перфорацiя, секцii та стовби(паркани), сiтка.

Середньореалiзацiйнi цiни: Середньореалiзацiйнi цiни зростали пропорцiйно росту цiн на метал та дрiт( вiд 20 до 26%).

Сума виручки: 807884 тис. грн.

Iнформацiя про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязi продажiв: 37%.

Перспективнiсть виробництва окремих товарiв, виконання робiт та надання послуг: Освоєння нових видiв продукцiї – розширення асортименту по решетам,секцiям заборiв, нових видiв сiтки-шарнiрна сiтка.

Залежнiсть вiд сезонних змiн: сезонна залежнiсть є, але зараз вона менш виражена нiж ранiше

Про основнi ринки збуту та основних клiєнтiв: Пiдприємство працює на ринках збуту В2В, В2С. Основнi клiєнти це-роздрiбнi мережi будiвельних супермаркетiв,машинобудiвнi заводи, клiєнти агропромислового комплексу,дилери,будiвельнi компанiї, пiдприємства по виготовленню будiвельних матерiалiв, пiдприємства сфери ЖКХ та iн..
Серед найбiльш значимих компанiй: ОАО"Хорольський механiчний завод",Getreidetechnik Schramm(Нiмеччина), ПАО “Червона зiрка", ООО ПАТ"Бердянськi жниварки", ПАТ " Харкiвський тракторний завод iм.. С.Орджонiкiдзе", Епiцентр К ТОВ , Нова Лiнiя ТОВ та багато iнших лояльних клiєнтiв нашого пiдприємства.

Основнi ризики в дiяльностi емiтента, заходи емiтента щодо зменшення ризикiв, захисту своєї дiяльностi та розширення виробництва та ринкiв збуту: Нестабiлiний стан у державi.

Про канали збуту й методи продажу, якi використовує емiтент: Мережа супермаркетiв, мережа дiллерiв, удаленi склади, тощо.

Про джерела сировини, їх доступнiсть та динамiку цiн: Постачальники не змiнювались, цiна на матерiали на протязi року збiльшились х/к метал та дрiт вiд 21-30% на оц.. метал на 15% виросли.

Iнформацiя про особливостi стану розвитку галузi виробництва, в якiй здiйснює дiяльнiсть емiтент, рiвень впровадження нових технологiй, нових товарiв, його становище на ринку: Останнiм часом пiсля кризи машинобудування переживає спад.
Iнформацiя про конкуренцiю в галузi, про особливостi продукцiї (послуг) емiтента: З’явилися новi конкуренти на ринку. По парканам головний конкурент "Техна". По металевим виробам- тi ж самi.

Перспективнi плани розвитку емiтента: Придбати по контрактах iмпортне обладнання;перфарацiонний прес Брюк- 667 тис Евро,зварювальну лiнiю Iдеал -1423 тис. Евро. Запустити другу фарбувальну лiнiю. Налагодити випуск продукцiї- ячеїстi настили.

Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв у загальному обсязi постачання, у разi якщо емiтент здiйснює свою дiяльнiсть у декiлькох країнах, необхiдно зазначити тi країни, у яких емiтентом отримано 10 або бiльше вiдсоткiв вiд загальної суми доходiв за звiтний рiк: 3 постачальника

Розширилася географiя експорту, збiльшилась доля експорту до 37%. Постачаєм свою продукцiю у Нiмеччину, Австрiю,тощо.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; Придбання за 2016р: Топочна по вул. Плеханiвська 126 -516,5 тис. грн., топочна по вул. Молодої Гвардiї 15/17-566,9тис. грн.,правiльно- вiдрiзна авт.. машина д/дроту з розматуванням -5261,8тис. грн., станок д/зварюв. Дроту типу Iдеал -36930,2 тис. грн., холодильне устаткування для охолодження води -699,5тис. грн., система авто поливу -111,6 тис. грн., дiагностичний прилад -59,1 тис. грн., система вiдео нагляду -75,7тис. грн., програмна продукцiя -41,6 тис. грн. Усого було придбано на 44 263,1 тис. грн

Придбання за 2017р: ПАТ ”Завод Фрунзе" придбав О.З. Автоманична зварювальна лiнiя решеток 24558,6 тис. грн.
Придбан перфорацiонний прес Брюк за 18792,8 тис. грн.

Пiдприємство планую оновлювати основнi засоби, але суми iнвестицiй ще остаточно не визначенi. Планує освоїти iнвестицiй на 183,5 млн. грн
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Був здiйснений правочин по вiдчудженню сертифiкатiв Венчурного фонду коштом 3904 тис. пов’язанiй особi головi Правлiння товариства Василенко О.I
Маржинальний дохiд вiд цiєї операцii становить 332,1 тис. грн.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Iнформацiя про основнi засоби емiтента, включаючи об'єкти оренди (iз чого складаються основнi засоби) - Будiвлi та споруди – в. Т.ч. 3 виробничi споруди за адресами: Вул. Молодої Гвардiї 15/17,вул. Плеханiвська 126, вул. Плеханiвська 57А
Машини та обладнання- преса, станки,розмотувальнi пристрої, обладнання для
Фарбування, пiч для полiмерiзацiї, компресорне обладнання.
Транспортнi засоби -автоевакуатор,службовi легковi автомобiлi – 5 шт
Iнструмент, прибори, iнвентарь – оргтехнiка, стелажi та iн.

Виробничi потужностi:
Штамповочна дiльниця – потужнiсть 407КВТ,ЦЛОМ -170КВТ,SOENEN -185КВТ
Ступiнь використання обладнання вiд 85%
Спосiб утримання активiв - Виробничо-господарський для виготовлення перфорацiї,сiток, парканiв, секцiй заборiв.
Мiсцезнаходження основних засобiв:
М.Харкiв, вул. Молодої Гвардiї 15/17,
М. Харкiв ,вул Плеханiвська 57-А,
М. Харкiв, вул Плеханiвська 126,
М.Харкiв, пл. Повстання 7/8.
Екологiчнi питання, що можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства - вiдсутнi, тому що немає шкiдливих вибросiв.

Iнформацiя щодо планiв капiтального будiвництва , розширення або удосконалення основних засобiв: План тех. Розвитку пiдприємства на 2018 рiк з об’ємом iнвестицiй у розмiрi 183,5 млн. грн у виробництво.

Характер та причини таких планiв - розширення виробництва та розвиток нового напрямку-ячеїстi настили.
Опис методу фiнансування - за рахунок власних коштiв.
Прогнознi дати початку та закiнчення дiяльностi та очiкуване зростання виробничих потужностей пiсля її завершення ще остаточно не визначенi.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Проблеми, якi впливають на дiяльнiсть емiтента : Вiйськовi дiї на територiї України, падiння ринку збуту, значний рiвень iнфляцiї.

Ступiнь залежностi вiд законодавчих або економiчних обмежень - висока.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному перiодi штрафiв i компенсацiй за порушення чинного законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Опис обраної полiтики щодо фiнансування дiяльностi емiтента - Фiнансування виробництва за рахунок власних коштiв.

У пiдприємства достатньо робочого капiталу для задоволення поточних потреб.

Можливi шляхи покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента - збiльшувати обертаємiсть запасiв на складах, крамницях, тощо.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На кiнець звiтного перiоду укладених, але ще не виконаних договорiв(контрактiв) не було.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Стратегiя подальшої дiяльностi емiтента щонайменше на рiк щодо розширення виробництва, реконструкцiї, полiпшення фiнансового стану - Модернiзацiя iснуючого обладнання, розширення виробництва, освоювання випуску нової продукцiї.

Опис iстотних факторiв, якi можуть вплинути на дiяльнiсть емiтента в майбутньому - Фактори вiйни та миру, економiчна депресiя, вiдсутнiсть реальних реформ у економiцi, бездiяльнiсть партiї влади.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiдно –технологiчнi роботи по виготовленню оснастки не проводились.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; У звiтному перiодi (2017 рiк) були наступнi судовi справи за участю емiтента, його дочiрнiх пiдприємства або його посадових осiб:

Дата вiдкриття провадження у справи – 20.04.2016;
Сторони справи - Позивач ПАТ “Завод Фрунзе”, ФОП Полянська;
Розмiр позовних вимог - 399863 грн;
Суд в якому розглядається(розглядалась) справа - Харкiвський господарський суд
Поточний стан розгляду - [ позов задоволено].

Дата вiдкриття провадження у справи – 06.09.2017;
Сторони справи – Позивач-Харкiвська мiська рада, Вiдповiдач-ПАТ “Завод Фрунзе”;
Розмiр позовних вимог - 3593509,73 грн;
Суд в якому розглядається(розглядалась) справа – Господарський суд Харькiвської областi; Апеляцiйний суд.
Поточний стан розгляду - затверджена мирова угода.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Вважаємо, що наведеної у рiчному звiтi АТ iнформацiї цiлком достатньо для оцiнки iнвестором фiнансового стану та результатiв дiяльностi емiтента, тому вважаємо недоцiльним вказувати iншу(додаткову) iнформацiю.